Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

89-letnia pensjonariuszka domu opieki oszukana na 1,7 mln zł

0
Podziel się:

Policjanci zatrzymali parę oszustów podejrzanych o przywłaszczenie prawie
1,7 mln złotych należących do 89-letniej pensjonariuszki jednego z podwarszawskich domów opieki.
Grozi im do 10 lat więzienia - podała w sobotę Komenda Stołeczna Policji.

89-letnia pensjonariuszka domu opieki oszukana na 1,7 mln zł
(jinga80 - Fotolia.com)

Policjanci zatrzymali parę oszustów podejrzanych o przywłaszczenie prawie 1,7 mln złotych należących do 89-letniej pensjonariuszki jednego z podwarszawskich domów opieki. Grozi im do 10 lat więzienia - podała Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą pod koniec września 2013 roku uzyskali informację z placówki bankowej o tym, że mogło dojść do działań na szkodę starszej kobiety przebywającej w jednym z podwarszawskich domów opieki - poinformował Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Działania operacyjne policji doprowadziły do zatrzymania 47-letniej Małgorzaty D. oraz 65-letniego Cezarego D. Oszuści wiedząc o tym, że pokrzywdzona starsza kobieta uzyskała dużą kwotę ze sprzedaży odziedziczonej nieruchomości przywłaszczyli sobie prawie 1,7 mln zł oraz usiłowali przywłaszczyć 600 tys. zł.

Oboje usłyszeli zarzuty przywłaszczenia oraz usiłowania przywłaszczenia pieniędzy na szkodę pensjonariuszki. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Wobec zatrzymanych prokuratura zastosowała dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju połączonych z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe po 100 tys. zł. Ponadto na poczet prowadzonego postępowania policja zabezpieczyła mienie podejrzanych - luksusowy samochód oraz nieruchomość o łącznej wartości ponad 1,3 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliarder oskarżony o malwersacje finansowe Zarzuty dotyczą sprzeniewierzenia ponad 153 mln euro podczas prywatyzacji przedsiębiorstw zajmujących się budową dróg.
Szantaż posła. Nie zapłacił za prostytutkę? Lubelska prokuratura oskarżyła troje młodych ludzi o szantażowanie i zmuszanie do zapłacenia 3 tys. zł posła prawicowej partii.
NIK zarekomenduje zmiany w przepisach - _ W krajach, gdzie jest większa ochrona prawna pieszego jako uczestnika ruchu, liczba wypadków w których giną piesi jest mniejsza _ - twierdzi prezes NIK.
Część zmian w OFE już za dwa tygodnie 14 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy, które mają zachęcić do oszczędzania na IKZE.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)