Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
16.07.2014 12:57

660 osób zatrzymanych pod zarzutem pedofilii

Śledczy w ramach działań operacyjnych namierzali osoby publikujące w internecie nieprzyzwoite treści z udziałem dzieci - poinformowano w środę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rii Schroer / Rex Features/EAST NEWS)

W trwającej od pół roku tajnej operacji policjanci w Wielkiej Brytanii namierzali osoby publikujące w internecie nieprzyzwoite treści z udziałem dzieci.

Państwowa Agencji do Spraw Przestępczości (NCA) podała, że wśród zatrzymanych są m.in. lekarze, nauczyciele, pracownicy opieki społecznej czy byli oficerowie policji. W operacji brały udział siły policyjne z całego kraju. NCA poinformowała również, że ponad 400 dzieci zostało _ ochronionych _ dzięki działaniom służb.

_ Jest to pierwszy przypadek, kiedy Wielka Brytania dysponowała środkami do skoordynowania operacji tego typu. (...) Część osób, które rozpoczynały od publikowania nieprzyzwoitych treści z udziałem dzieci, kończyły na bezpośrednim krzywdzeniu nieletnich. Operacja nie polegała tylko na łapaniu osób winnych wykorzystywania (dzieci), ale także na powstrzymywaniu potencjalnych przestępców przed przekroczeniem tej granicy _ - napisał w oświadczeniu wicedyrektor NCA Phil Gormley.

Spośród 660 zatrzymanych 39 osób miało kartoteki w rejestrze przestępców seksualnych. W zeszłym tygodniu brytyjskie media, powołując się na emerytowanego szefa grupy zajmującej się ochroną praw dziecka Petera McKelvie, informowały, że są dowody, iż co najmniej 20 byłych brytyjskich prominentów - w tym deputowani i ministrowie - od _ dziesięcioleci _ wykorzystywało seksualnie nieletnich z sierocińców.

Czytaj więcej w Money.pl
Eurosceptyk wybrany na ważne stanowisko Dymisja poprzedniego ministra spraw zagranicznych jest częścią rekonstrukcji gabinetu.
Minister nagle podał się do dymisji. Dlaczego? Dymisja ministra spraw zagranicznych jest częścią rekonstrukcji gabinetu premiera Camerona.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz