Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

65 tys. żołnierzy i 180 samolotów rosyjskich rozpoczęło manewry

0
Podziel się:

Niezapowiedziane manewry zarządził prezydent Władimir Putin.

65 tys. żołnierzy i 180 samolotów rosyjskich rozpoczęło manewry
(AP/FOTOLINK/East News)
bEJbmDvp

Ponad 65 tys. żołnierzy, 5,5 tys. pojazdów wojskowych, 180 samolotów i 80 śmigłowców bojowych bierze udział w rozpoczętych dziś manewrach wojsk Centralnego Okręgu Wojskowego (COW) Federacji Rosyjskiej.

Dane te podał szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR generał Walerij Gierasimow, cytowany przez agencję Interfax. O samych ćwiczeniach, które potrwają do 28 czerwca, wcześniej poinformował minister obrony Siergiej Szojgu.

Według Szojgu niezapowiedziane manewry zarządził prezydent Władimir Putin. Mają one na celu sprawdzenie gotowości bojowej sił COW. Okręg ten obejmuje Powołże, Ural i Zachodnią Syberię. Jego dowództwo znajduje się w Jekaterynburgu.

bEJbmDvr

Generał Gierasimow przekazał, że ćwiczenia odbywają się na poligonach Tockoje, Czebarkulski i Jurginski w obwodach samarskim, czelabińskim i kemerowskim. Uczestniczą w nich pododdziały 2. i 41. armii.

Najbliżej Ukrainy, gdzie w jej wschodnich regionach od połowy kwietnia trwają walki sił rządowych z prorosyjskimi separatystami, usytuowany jest poligon Tockoje, który leży w odległości około 1,5 tys. km od granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Interfax poinformował, że Szojgu rozkazał dowództwu stacjonującej w Iwanowie, 250 km na północny wschód od Moskwy, 98. dywizji powietrznodesantowej przerzucenie jej samolotami do obwodu czelabińskiego i desantowanie na odległym o 1,5 tys. km poligonie Czebarkulski.

Czytaj więcej w Money.pl
Żołnierze w ukraińskich mundurach na terytorium Rosji MSZ Ukrainy oskarża Rosję o prowokację. Kijów domaga się wyjaśnień dotyczących celu i liczebności wojsk przy granicy.
Ukraina nie wyklucza współpracy z Rosją jeśli... Wałerij Czałyj nie wyklucza przyszłej współpracy z Rosją. Zastrzegł przy tym, że powrót do strategicznego partnerstwa obu krajów będzie nadzwyczaj trudny.
Ławrow chce deeskalacji konfliktu? Ławrow podkreślił konieczność deeskalacji sytuacji na wschodzie Ukrainy.
bEJbmDvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)