Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

60 tys. funtów za pomoc w rozwiązaniu zagadki zabójstwa w Wlk. Brytanii

0
Podziel się

To nagroda jaką wyznaczyła brytyjska policja w sprawie głośnego morderstwa.

60 tys. funtów za pomoc w rozwiązaniu zagadki zabójstwa w Wlk. Brytanii
(Dave Pearson/CC/Flickr)
bEiJsTcl

60 tys. funtów nagrody wyznaczyła brytyjska policja za pomoc w ustaleniu sprawców brutalnego zabójstwa Anglika w październiku 2009 r. W sprawę może być zamieszany Polak - poinformowała Komenda Główna Policji.

Zwłoki Alana Wooda znaleziono w jego domu, w małym miasteczku Lound, w październiku 2009 r. Mężczyzna był torturowany; miał też ranę ciętą szyi. Z domu zginęły karty bankomatowe, których trzy dni później używano w pobliskich miasteczkach - Bourne i Stamford.

_ - Brytyjscy funkcjonariusze dysponują m.in. zdjęciami mężczyzny, który wypłacał pieniądze z bankomatu. Podejrzewają, że napadu mogła dokonać osoba lub osoby pochodzenia polskiego albo litewskiego, bowiem w okolicy Lound i Bourne mieszka i pracuje wielu Polaków i Litwinów _ - powiedział dziś Karol Jakubowski z wydziału prasowego KGP.

bEiJsTcn

Na zdjęciu widać dość wysokiego mężczyznę, o jasnych włosach, w czarnej kurtce. Kolejne zdjęcia przedstawia jego buty - niebieskie, sznurowane, sięgające powyżej kostki.

_ - Z informacji, które nam przekazano, wynika że zamordowany mężczyzna pracował w lokalnym supermarkecie i prowadził małą firmę ogrodniczą. Był lubiany przez mieszkańców i nie miał wrogów _ - powiedział Jakubowski.

_ - W tej sprawie zabezpieczono wiele dowodów i przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Mimo to śledztwo utknęło w martwym punkcie. Dlatego apelujemy o informacje zarówno do osób, które rozpoznają mężczyznę na przekazanych nam zdjęciach lub wiedzą coś o zabójstwie _ - zaznaczył.

Dzwonić można na numer telefonu +44(0)1529 308612 lub wysłać sms-a na 07905 213676, można tez wysłać maila na adres media@lincs.pnn.police.uk.

bEiJsTct
Czytaj więcej w Money.pl
Makabryczne przesyłki. Szukają aktora porno Kanadyjska policja i Interpol szukają domniemanego mordercy.
Po 33 latach znalazł się morderca dziecka Wyznanie Hernandeza postawiło organy wymiaru sprawiedliwości w kłopotliwej sytuacji bowiem nie dysponują one żadnymi innymi dowodami potwierdzającymi jego prawdomówność, ani stwierdzającymi jego stan psychiczny.
Złapali mordercę z Finlandii. Ma 18 lat Do ataku doszło we wczesnych godzinach rannych w miejscowości Hyvinkaa, około 50 kilometrów na północ od stolicy kraju, Helsinek.
bEiJsTcO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)