Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

6-latki w szkole. Sejm zajmie się ustawą o systemie oświaty.

0
Podziel się:

Inicjatorzy zmian - Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - proponuje powrót do zasady, by to rodzice decydowali, czy ich dziecko rozpocznie naukę w wieku 6 czy 7 lat.

6-latki w szkole. Sejm zajmie się ustawą o systemie oświaty.
(izusek/iStockphoto)
bEJYdDQl

Dziś początek trzydniowego posiedzenia Sejmu. Posłowie zajmą się między innymi obywatelskim projektem. Inicjatorzy zmian - Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - proponuje też powrót do zasady, by to rodzice decydowali, czy ich dziecko rozpocznie naukę w wieku 6 czy 7 lat.

_ - Zebraliśmy prawie 300 tys. podpisów pod projektem Rodzice chcą mieć wybór. Okazało się, że rodzice w Polsce naprawdę chcą mieć wybór _ - powiedziała składając wniosek Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, które jest inicjatorem projektu.

_ - Władza musi nas obywateli wreszcie zacząć szanować. Ta władza jest dla nas, a nie my dla niej. (...) Dziś my - matki i ojcowie - mówimy: Chcemy mieć wybór w sprawie edukacji naszych dzieci. Chcemy sami decydować o tym, czy poślemy dziecko do szkoły w wieku sześciu, czy siedmiu lat. Chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje w szkole _ - podkreśliła. Dodała, że ma nadzieję, że ten projekt zostanie rozpatrzony przez Sejm pozytywnie, że posłowie wyrażą otwartość na postulaty rodziców.

bEJYdDQn

W porządku obrad jest też prezydencki projekt zmian w ustawie o powszechnym obowiązku obrony. Nowelizacja zakłada doprecyzowanie kompetencji naczelnego dowódcy sił zbrojnych, będącego organem wykonawczym prezydenta w zakresie kierowania obroną państwa. Podlegałyby mu wojska i jednostki organizacyjne niezbędne do prowadzenia operacji obronnej w razie zbrojnej napaści na terytorium naszego kraju.

Posłowie zajmą się też projektem nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych. Ma on dostosować nasze prawo do unijnego rozporządzenia, w którym jest mowa o wymogach ostrożnościowych dla instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych. Projekt wzmacnia bazę kapitałową banków spółdzielczych, chodzi też o wzrost bezpieczeństwa depozytów w nich ulokowanych.

Sejm ma też wysłuchać informacji rządu na temat pogarszającej się sytuacji w polskim rolnictwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Otwieramy się na ukraińskich studentów Minister nauki jedzie na Ukrainę razem z premier Ewą Kopacz i innymi ministrami.
NIK sprawdzi dostępność podręczników Podczas kontroli zostaną między innymi wykorzystane wnioski ze spotkania przedstawicieli MEN, fundacji i stowarzyszeń oświatowych oraz wydawców.
Polscy uczniowie coraz bardziej świadomi Co może zrobić uczeń, kiedy jego prawa nie są przestrzegane? Zdaniem specjalistów najlepiej, jeśli konflikt rozwiązywany jest na terenie szkoły.
bEJYdDQO
wiadomości
kraj
KOMENTARZE
(0)