Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
22.06.2013 07:57

5 lat więzienia za romans z uczennicą

W Wielkiej Brytanii zapadł wyrok w głośnej sprawie wspólnej ucieczki do Francji 30-letniego nauczyciela i jego 15-letniej uczennicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Pobudziła ona szerszą dyskusję o pułapkach czyhających w szkole nie tylko na uczniów, ale i na nauczycieli.

We wrześniu zeszłego roku nauczyciel matematyki, Jeremy Forrest uciekł do Bordeaux we Francji z 15-letnią uczennicą, z którą już rok wcześniej rozpoczął romans. Po tygodniu zostali rozpoznani przez francuską policję, dziewczynkę deportowano do Anglii, a nauczyciela aresztowano.

W toku śledztwa Forrest przyznał się do pożycia seksualnego z nieletnią, nie został jednak oskarżony o gwałt, co wpłynęło na pewne złagodzenie wyroku.

Adwokat nauczyciela powiedziała po rozprawie, że władze szkolne i wymiar sprawiedliwości mogły zapobiec eskalacji tego romansu. Jeremy Forrest był w zeszłym roku siedmiokrotnie ostrzegany przez kolegów, że zachowuje się niestosownie, sprawa została nawet zgłoszona policji, która jednak umorzyła dochodzenie.

Brytyjskie media podkreślają, że takie związki nauczycieli i uczniów są nadal rzadkością. Ale w ostatnich latach same władze szkolne zachęcają nauczycieli do utrzymywania bliższych związków z młodzieżą na Twitterze, Facebooku i innych stronach społecznościowych. A to może to ułatwiać niestosowne związki emocjonalne i seksualne.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent chce ułaskawienia. Jak najszybciej Kradł, bo ma umysł pięciolatka. Nie zasłużył na więzienie - uważa Kancelaria Prezydenta.
Wyrok dla założyciela Pirate Bay. Nie za piractwo Na dwa lata więzienia szwedzki sąd skazał założyciela słynnego portalu Pirate Bay, uznawanego za piracki. Gottfrid Svartholm Warg został skazany za internetowe włamania.
Berlusconi do więzienia? Kolejna przeszkoda... W wydanym oświadczeniu Berlusconi określił orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jako sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.
Tagi: sąd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz