Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

50 kiboli zatrzymanych, 44 z zarzutami

0
Podziel się:

31 osób zatrzymała policja z Poznania, 19 - warszawska.

50 kiboli zatrzymanych, 44 z zarzutami
(PAP/Policja)

W związku z burdami na finale Pucharu Polski w Bydgoszczy 31 osób zatrzymała policja z Poznania, 19 - warszawska. To nie koniec zatrzymań, planowane są kolejne - poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Jak poinformowała w sobotę prokuratura, 44 osobom postawiono już zarzuty. W ubiegłym tygodniu, gdy rozpoczęła się policyjna akcja, szef policji Andrzej Matejuk mówił, że zidentyfikowanych zostało ponad 70 chuliganów, z kolei w czwartek wiceszef MSWiA Adama Rapacki ocenił, że w sprawie tej zarzuty usłyszeć może kilkaset osób.

Do zamieszek doszło 3 maja. Chuligani zdemolowali stadion Zawiszy, gdzie w finale Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała w rzutach karnych Lecha Poznań. Zgodę na organizację meczu wydała wojewoda kujawsko-pomorska mimo negatywnej opinii policji o bezpieczeństwie na stadionie. Szkody wyrządzone przez pseudokibiców sięgają kilkuset tysięcy złotych.

Śledztwo w sprawie burd prowadzi bydgoska prokuratura. Do tej pory zarzuty usłyszały 44 osoby. Dwie z nich - jak poinformował Jan Bednarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy - przesłuchano wczoraj.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t74770.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejne;mecze;przy;pustych;trybunach,140,0,828044.html) Kolejne mecze przy pustych trybunach
Zarzuty stawiane w tej sprawie chuliganom dotyczą m.in. niszczenia mienia, wtargnięcia na murawę boiska oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy policji lub pracowników ochrony. W czterech przypadkach odstąpiono od stawiania zarzutów, uznając podejrzewanych jedynie za świadków. Wobec wszystkich osób, którym przedstawiono zarzuty, stosowane są podobne środki zapobiegawcze: dozór policyjny i bezwzględny zakaz stadionowy.

W jednym przypadku - pseudokibica, który kopnął operatorkę kamery telewizyjnej - zastosowano miesięczny areszt. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i został aresztowany na miesiąc, ze względu na obawę mataczenia i grożącą mu wysoką karę - do pięciu lat więzienia.

Prokuratura wyjaśnia także, czy nie doszło do zaniedbań ze strony organizatora, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na stadionie. Efektem burd w Bydgoszczy jest m.in. decyzja PZPN, by do końca sezonu 2010/2011 mecze, na wszystkich szczeblach rozgrywek, odbywały się bez udziału przyjezdnych kibiców.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t139062.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejni;kibole;zatrzymani;jeden;ma;wyrok,224,0,827616.html) Kolejni kibole zatrzymani. Jeden ma wyrok Pięciu mężczyzn zatrzymała dolnośląska policja i służby porządkowe po wtorkowym meczu Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław (0:1).
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t85722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamierzaja;usprawnic;sady;24-godzinne,223,0,829151.html) Zamierzają usprawnić sądy 24-godzinne Minister sprawiedliwości i prokurator generalny są zgodnii, że sądy 24-godzinne powinny działać skuteczniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t90259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zero;litosci;dla;stadionowych;bandytow;tusk;pogrozi;klubom,82,0,826962.html) Zero litości dla stadionowych bandytów. Tusk pogrozi klubom? Premier spotka się z prezesami klubów piłkarskiej Ekstraklasy w sprawie bezpieczeństwa na stadionach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)