Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500 kg kokainy na jachcie w pobliżu Wysp Kanaryjskich

0
Podziel się:

Akcję przeprowadzono o świcie, na pełnym morzu i przy wysokich falach.

500 kg kokainy na jachcie w pobliżu Wysp Kanaryjskich
(Zxc/pd/wikimedia)

To ładunek, jaki hiszpańska policja znalazła na jachcie Maid of Orleans, w pobliżu Wysp Kanaryjskich. Aresztowano 5 osób. Akcja policyjna trwa.

Akcję przeprowadzono o świcie, na pełnym morzu i przy wysokich falach. Jacht płynął do Gran Canarii, największej z wysp Kanaryjskich. Na jego pokładzie był tylko jeden żeglarz - 50-letni Amerykanin. Pozostali aresztowani to Australijka, Irlandczyk i dwóch mieszkańców Wysp Kanaryjskich. Policja podejrzewa, że kokaina pochodzi z Kolumbii i dotarła do Europy przez Brazylię i Wyspy Zielonego Przylądka.

Podczas rewizji znaleziono też 400 tysięcy euro oraz 2,5 kg złota i biżuterii. Przechwyconą kokainę, która była ukryta w podwójnym dnie jachtu wyceniono na 135 milionów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpanie rozbili siatkę przemytników kokainy W skład siatki przemytniczej wchodziły osoby, specjalizujące się w przemycie kokainy drogą morską.
Barbarzyński przemyt. Gang przed sądem Weterynarz zmuszał w Meksyku duże psy do połknięcia paczek z narkotykami. Po przylocie przemytnicy zabijali zwierzęta i ćwiartowali je, żeby wydobyć kokainę.
Przejęli narkotyki o wartości 630 milionów euro Czarnorynkowa wartość tych narkotyków to ponad 630 milionów euro. Akcję przeprowadzono w ponad 30 krajach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, na Karaibach i w Europie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)