Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

50 oskarżonych o okradanie Alhambry

0
Podziel się:

Straty są szacowane na 6 mln 600 tysięcy euro.

50 oskarżonych o okradanie Alhambry
(Ra-Smit/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)
bEIMkjJx

Wspólnie, przez 5 lat mieli przywłaszczać sobie pieniądze za zwiedzanie kompleksu pałacowego słynnej Alhambry. Straty są szacowane na 6 mln 600 tysięcy euro.

Na ślad szajki wpadli pracownicy spółki zarządzającej zespołem pałacowym, kiedy okazało się, że kompleks zwiedziło o 80 tysięcy osób więcej niż sprzedano biletów.

Sprawą zajęła się policja i wykryła, że część turystów wchodziła kilka razy na ten sam bilet, niektóre wejściówki były fałszowane, a zdarzało się, że zwiedzający byli wpuszczani bez biletów, mimo że za nie zapłacili.

bEIMkjJz

Pieniądze trafiały do dwóch biur podróży, osób wpuszczających zwiedzających do Alhambry, przewodników, hotelarzy, a nawet informatyków i pracowników banku.

Wszyscy oni znaleźli się na ławie oskarżonych. Za przywłaszczenie mienia, fałszerstwa i szkody na rzecz zabytku prokurator żąda dla nich od 4 do 9 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Król Hiszpanii apeluje o jedność kraju To odpowiedź na plany przeprowadzenia _ konsultacji społecznych _ dotyczących secesji Katalonii.
On ostrzega Unię przed nacjonalizmem Hiszpańscy komentatorzy uznali słowa premiera za ostrzeżenie skierowane do nacjonalistów katalońskich przygotowujących listopadowy plebiscyt niepodległościowy.
Bezrobocie spadło, ale przyszłość niepewna Z obecnych 5 milionów bezrobotnych Hiszpanów aż 2 miliony _ nigdy już nie będą miały miejsca pracy _.
Protest katalońskich separatystów Około 100 tys. Katalończyków zgromadziło się w Barcelonie, by domagać się przedterminowych wyborów regionalnych.
bEIMkjKa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)