Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

40 lat więzienia za zorganizowany przemyt

0
Podziel się:

Południowoafrykański sąd skazał tajlandzkiego przemytnika rogów nosorożca, który stał na czele przestępczej siatki.

40 lat więzienia za zorganizowany przemyt
(AP/Fotolink/East News)

Na 40 lat więzienia skazał południowoafrykański sąd tajlandzkiego przemytnika rogów nosorożca, który stał na czele siatki parającej się nielegalnym eksportem rogów bardzo poszukiwanych na czarnym rynku medycznym w Azji.

44-letni Chumlong Lemtongthai, który został aresztowany w lipcu 2011 roku, przyznał się do nielegalnego pozyskiwania pozwoleń na polowania i zorganizowanie bezprawnego eksportu 26 rogów.

Skazany opłacał m.in. prostytutki, które miały udawać _ łowców trofeów _, a następnie uzyskać zezwolenia na udział w polowaniach i wywóz rogów na lukratywny rynek azjatycki. Zezwolenie na polowanie na nosorożce w RPA mogą otrzymać tylko osoby zarejestrowane w odpowiedniej organizacji. Polowania mogą one prowadzić tylko w obecności łowczego, a eksport trofeów jest ograniczony i kontrolowany.

Bezprecedensowy wyrok wydany przez sąd w Johannesburgu stanowi przejaw rosnącego zaniepokojenia władz masowym przemytem rogów nosorożców. Spodziewane jest odwołanie od wyroku, ale i tak uważa się, że jest to triumf w walce z kłusownikami.

Prawie 500 nosorożców zabito w RPA od początku 2012 roku dla ich rogów. Sproszkowane rogi tych zwierząt sprzedawane są jako afrodyzjak na czarnym rynku w krajach Azji Południowo-Wschodniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Doczekał się swego portretu na banknotach Portret noblisty został umieszczony na nowych 10-, 20-, 50-, 100- i 200-randowych banknotach obok zdobiących je do tej pory rysunków słonia, bawołu, nosorożca, lwa i geparda.
Biali w RPA wciąż zarabiają kilka razy więcej Według spisu powszechnego przeprowadzonego w 2011 r. liczba ludności RPA wzrosła w ostatnich 10 latach o ponad 7 mln i liczy obecnie blisko 52 mln.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)