Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

28-latek przewoził w żołądku prawie kilogram kokainy

0
Podziel się:

28-latka, który w żołądku próbował przemycić prawie kilogram kokainy, zatrzymali na warszawskim lotnisku policjanci i celnicy.

28-latek przewoził w żołądku prawie kilogram kokainy
(Rafalolechowski/Dreamstime)

28-latka z polskim obywatelstwem, który w żołądku próbował przemycić prawie kilogram kokainy, zatrzymali na warszawskim lotnisku policjanci i celnicy. Mężczyzna wracał z Brazylii, narkotyki prawdopodobnie przeznaczone były na polski rynek.

_ - Mężczyzna pochodzenia nigeryjskiego zwrócił nasza uwagą swoim dziwnym, nerwowym zachowaniem. Początkowo tłumaczył, że jest znanym sportowcem. Oburzał się, że chcemy go skontrolować. Szczegółowa kontrola wykazała jednak, że w jego brzuchu może znajdować się kilkadziesiąt kapsułek prawdopodobnie z narkotykami _ - mówił rzecznik KSP Maciej Karczyński.

Podejrzenia policji i celników szybko się potwierdziły. Badania pokazały, że mężczyzna - Chuks G. - ma w żołądku 85,5 cm kapsułek wypełnionych kokainą. Jej czarnorynkowa wartość to prawie ćwierć miliona zł.

_ - Ustaliliśmy, że przewoził je z Brazylii. Po wstępnych wyjaśnieniach mężczyźnie przedstawiono zarzut przewozu narkotyków w znacznej ilości. Został już aresztowany _ - dodał Karczyński.

Policjanci ustalają teraz, kto miał być odbiorcą przemycanego towaru i jaką rolę w całej sprawie odgrywał zatrzymany mężczyzna.

Czytaj więcej o przemycie narkotyków
Wielka wpadka, Kokaina za 100 mln dolarów Ładunek czystej kokainy przechwyciła policja na terenie Republiki Zielonego Przylądka.
Takiej ilości kokainy jeszcze nie widzieli Wartość narkotyku, znalezionego na luksusowym jachcie to 300 milionów funtów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)