Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

22 zabitych podczas starć gangsterów z policją

0
Podziel się:

Członkowie gangu blokowali drogi i atakowali policjantów - podały oficjalne źródła.

22 zabitych podczas starć gangsterów z policją
(PAP/EPA)

Wśród zabitych są członkowie kartelu narkotykowego oraz dwóch funkcjonariuszy zginęło w sześciu strzelaninach na zachodzie Meksyku. Członkowie gangu blokowali drogi i atakowali policjantów - podały oficjalne źródła.

Były to zaplanowane wcześniej ataki, podczas których sprawcy podpalili też wiele pojazdów. Według oficjalnych źródeł sprawcą ataków jest potężny kartel o nazwie Templariusze (Los Caballeros Templarios), który kontroluje sporą część stanu Michoacan. W ostatnim czasie w Michoacan dochodziło do intensywnych walk między tym gangiem a policją federalną. Aby sprzeciwić się porwaniom i wymuszeniom ze strony kartelu mieszkańcy kilku miast w Michoacan utworzyli grupy samoobrony.

Kartel Templariusze powstał w 2010 roku, po odłączeniu się od innego gangu La Familia Michoacana. Stan Michoacan ma 270-kilometrową linię brzegową, a na jego obszarze panuje różnorodny klimat, dzięki czemu jest to raj dla przemytników narkotyków z Ameryki Południowej oraz idealne miejsce do produkcji marihuany i narkotyków syntetycznych - pisze agencja EFE.

W Meksyku codziennie dochodzi do walk między kartelami narkotykowymi o kontrolę nad kanałami przerzutu narkotyków z Ameryki Południowej do USA. Od roku 2006 wojny między gangami i starcia z wojskiem i policją pochłonęły już około 60 tys. ofiar śmiertelnych. Ówczesny prezydent Meksyku Felipe Calderon zadeklarował wtedy rozpoczęcie walki z podziemiem narkotykowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaginęło tam ponad 20 tysięcy ludzi Część z zaginionych mogła paść ofiarą wojny narkotykowej w Meksyku. Najwięcej zaginięć odnotowano w stolicy.
Zatrzymali Polaka z wielkiego kartelu W ukraińskiej Odessie zatrzymano Adama F., który zbiegł z więzienia, gdzie odbywał karę m.in. za handel narkotykami. 42-latka, który w przeszłości był związany z jednym z największych karteli narkotykowych, czeka teraz ekstradycja do Polski.
Mniej kar za posiadanie na własny użytek? Potrzebna jest analiza stosowania przepisu o możliwości odstąpienia od ścigania za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków na własny użytek - uważa Fundacja Helsińska.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)