Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piractwo komputerowe
02.11.2012 12:48

21-latek odpowie za rozpowszechnianie nielegalnych filmów

Ponad 70 tys. nielegalnie skopiowanych filmów oraz liczne pliki muzyczne i programy komputerowe zgromadził 21-latek z okolic Prudnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Trebaffetti/iStockphoto)

Ponad 70 tys. nielegalnie skopiowanych filmów oraz liczne pliki muzyczne i programy komputerowe zgromadził 21-latek z okolic Prudnika, zatrzymany przez opolskich policjantów. Za ich powielanie i rozpowszechnianie grozi mu do 5 lat więzienia.

_ - Wartość strat, spowodowanych tym działaniem została wstępnie oszacowana na ponad 2 mln zł. Policjanci są również w posiadaniu listy osób, które uzyskiwały nielegalnie powielone programy komputerowe _ - poinformował rzecznik opolskiej policji podinspektor Maciej Milewski, zapowiadając kolejne działania policjantów w tym śledztwie.

21-latka namierzyli policjanci z grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości intelektualnej. Funkcjonariusze przyjrzeli się procederowi udostępniania i rozpowszechniania plików muzycznych i filmowych oraz programów komputerowych za pośrednictwem jednego z popularnych portali. Efektem było przeszukanie dwóch domów w okolicach Prudnika i Brzegu. .

Podczas przeszukań znaleziono m.in. przenośny komputer, siedem twardych dysków, płyty cd i dvd oraz karty i inne nośniki pamięci, zawierające najprawdopodobniej nielegalnie powielone utwory filmowe, muzyczne oraz oprogramowanie - w tym programy operacyjne, biurowe, programy do obróbki grafiki, mapy elektroniczne do nawigacji, a także specjalistyczne oprogramowanie służące do łamania zabezpieczeń programów.

_ - Na nośnikach oraz na kontach jednego z portali funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 terabajtów danych, w tym ponad 70 tys. nielegalnie rozpowszechnianych tytułów filmowych oraz 20 tys. plików muzycznych _ - relacjonował podinspektor Milewski.

Śledztwo w tej sprawie trwa. Policjanci sprawdzają m.in. czy i ile 21-latek zarabiał na udostępnianiu nielegalnych filmów i programów. Jak dotąd usłyszał zarzuty nielegalnego powielania programów komputerowych i innych plików prawnie chronionych oraz udostępniania ich innym osobom - policjanci mają listę nabywców.

W swoich działaniach funkcjonariusze współpracowali z przedstawicielami Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej z Warszawy (Motion Pictures Association), a także z Microsoftem oraz Lege Artis Service.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielkie zmiany w Google. Przeciwko piratom Google przeprogramował swą wyszukiwarkę. Zobacz jak teraz będzie działać.
Bruksela ma nowy pomysł na muzykę w sieci Licencję, która dawałaby prawo do udostępniania online utworu muzycznego w wielu lub wszystkich krajach UE oraz ostrzejsze wymogi dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi - takie przepisy zaproponowała Komisja Europejska.
Agonia ACTA potwa dwa lata? Grają na czas Aż trzy komisje europarlamentu: przemysłu, prawna i wolności obywatelskich przyjęły w czwartek negatywne opinie o ACTA.
Tagi: piractwo komputerowe, piractwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz