Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

20 samochodów podpalono na imigranckim przedmieściu Sztokholmu

0
Podziel się:

Świadkowie relacjonowali, że widziano tam wtedy grupę od 20 od 50 osób, ale nikt nie został aresztowany.

20 samochodów podpalono na imigranckim przedmieściu Sztokholmu
(mrlins/CC/Flickr)

Według szwedzkiej policji pojazdy podpalono w siedmiu lub ośmiu miejscach w Norsborgu. Świadkowie relacjonowali, że widziano tam wtedy grupę od 20 od 50 osób, ale nikt nie został aresztowany.

_ - To coś jakby pewien rodzaj niepokojów społecznych. To jakaś forma deklaracji przeciwko społeczeństwu, ale nie wiemy dokładnie, jaka to deklaracja _ - powiedział oficer sztokholmskiej policji Gert Rosvall.

W sierpniu podpalano także samochody na przedmieściu Sztokholmu Rinkeby, które ma najwyższy poziom bezrobocia w całej aglomeracji stołecznej. _ Nie wiemy, czy istnieje tutaj jakiś związek z tym albo z faktem, że zbliżają się wybory _ - zaznaczył Rosvall.

Głównymi tematami kampanii przed wyznaczonymi na 14 września wyborami parlamentarnymi są bezrobocie i polityka imigracyjna. Jak wskazują sondaże, postulująca ograniczenie napływu imigrantów partia Demokraci Szwecji może zdobyć około 10 proc. głosów, co byłoby jej najlepszym dotąd wynikiem wyborczym.

W maju ubiegłego roku w Szwecji doszło do najpoważniejszych tam od lat zaburzeń społecznych, gdy w ciągu tygodnia młodzi ludzie podpalili setki samochodów i walczyli z policją w biednych dzielnicach Sztokholmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Szwecji. Opozycja z lekką przewagą Poparcie dla socjaldemokratów, Partii Zielonych i Partii Lewicy wynosi 46,9 procent.
Gwałtowne protesty w Szwecji. Wkracza policja Przeciwnicy ultraprawicowej Partii Szwedów rzucali w funkcjonariuszy petardami i butelkami.
Włosi nie chcą już płacić za imigrantów? Włochy chcą, aby przed końcem tego roku ciężar operacji humanitarnych na Morzu Śródziemnym wzięła na siebie Unia Europejska.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)