Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

1,3 mln zł zebrała Caritas Polska na pomoc dla Ukrainy

0
Podziel się:

Dwie transze pomocy - 100 tys. zł i 50 tys. zł przekazano już na Ukrainę - we Lwowie zakupiono lekarstwa i żywność, które przewieziono do Kijowa.

1,3 mln zł zebrała Caritas Polska na pomoc dla Ukrainy
(Youtube/PRTSCR)
bEKGfnyZ

1,3 mln zł zebrała Caritas Polska na pomoc dla Ukrainy - poinformował dzisiaj dyrektor Caritas Polska Marian Subocz. Akcja, zainicjowana 19 lutego, po wydarzeniach na Majdanie, polega na wysyłaniu sms-ów na nr 72052 z hasłem _ pomagam _. Każdy sms to 2,46 gr.

Oprócz wpływów z charytatywnych sms-sów, na kwotę 1,3 mln zł złożyły się też przekazy na konto _ Solidarni z Ukrainą _ - dodał ks. Subocz. Przypomniał, że tak, jak w latach 80., polskie rodziny otrzymywały wsparcie w postaci paczek z Niemiec, Francji, Szwecji, Holandii - _ dziś w potrzebie są ukraińskie rodziny zagrożone kryzysem ekonomicznym, poszkodowane, niepewne jutra _.

Dwie transze pomocy - 100 tys. zł i 50 tys. zł przekazano już na Ukrainę - we Lwowie zakupiono lekarstwa i żywność, które przewieziono do Kijowa. Pozostałe środki będą przekazane poszkodowanym w Kijowie i ich rodzinom. Pomoc będzie skierowana do 270 rodzin. Sfinansowane zostaną też stypendia dla rodzin potrzebujących wsparcia - deklaruje Caritas.

bEKGfnzb

Nadal można pomagać. Od piątku do końca marca Poczta Polska będzie przyjmowała bezpłatnie paczki z pomocą na Ukrainę w akcji _ Rodzina Rodzinie _ - poinformował rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska.

Dyrektor zarządzający pionem sprzedaży Poczty Polskiej Łukasz Gołębiowski dodał, że od piątku do końca marca Poczta Polska będzie przyjmowała bezpłatnie paczki do 20 kg z pomocą na Ukrainę.

Caritas Spes na Ukrainie przygotuje listę kilku tysięcy kontaktów do rodzin potrzebujących wsparcia, bądź poszkodowanych w ostatnich wydarzeniach, które otrzymają paczki. Są to rodziny zarówno katolickie, grekokatolickie, jak i prawosławne.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko USA rozszerza działania w Hiszpanii Hiszpania zgodziła się na prośbę USA, aby w bazach tych stacjonowała odtąd znacznie większa liczba żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej i dwukrotnie większa liczba samolotów wojskowych USA.
"Nie mam urazy do Kaczyńskiego". Palikot zmienia twarz - _ Prawdziwy patriota buduje, a nie umiera dla ojczyzny _ - mówi Money.pl lider Twojego Ruchu, namawiając do przyjęcia euro.
Tusk o pilnym podpisaniu umowy Ukraina-UE Premier Donald Tusk zaproponował dzisiaj na Twitterze pilne podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE.
bEKGfnzC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)