Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

16 stadionowych chuliganów odpowie za udział w bójce

0
Podziel się:

Śledztwo w tej sprawie wszczęto, gdy w ręce policjantów wpadł film nakręcony podczas awantury i dokumentujący przebieg bitwy

16 stadionowych chuliganów odpowie za udział w bójce
(Reporter)

Śląska policja zatrzymała 16 uczestników bójki, podczas której stadionowi chuligani sympatyzujący z piłkarską Polonią Bytom zmierzyli się ze zwolennikami klubu Miedź Legnica. Bójka była tak zwaną ustawką, zaaranżowaną przez bojówki pseudokibiców.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto, gdy w ręce policjantów wpadł film nakręcony podczas awantury i dokumentujący przebieg bitwy. W bójce wzięło udział około 60 osób. Policjanci zwalczający przestępczość stadionową zidentyfikowali już 23 z nich.

Jak poinformował w czwartek wieczorem zespół prasowy śląskiej policji, w ostatnim czasie doszło do pierwszych zatrzymań. Policjanci z Katowic, Bytomia, Chorzowa i Sosnowca jednocześnie wkroczyli do mieszkań 16 uczestników bójki. Wszyscy zatrzymani są sympatykami bytomskiej Polonii.

Śledczy ustalili, że zatrzymane osoby to trzon bojówki pseudokibiców bytomskiej drużyny. To wysportowani mężczyźni w wieku od 22 do 40 lat, wielu z nich trenuje sztuki walki. Wobec podejrzanych prokurator zastosował w czwartek m.in. zakazy stadionowe, poręczenia majątkowe i grzywny. Za udział w bójce grozi kara do trzech lat więzienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/125/141949_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-sport/krucjata-przeciw-kibolom-jest-niewykonalna,0,824380.html) Krucjata przeciw kibolom jest niewykonalna W odpowiedzi na zamieszki podczas finału piłkarskiego Pucharu Polski premier zapowiedział wprowadzenie specustawy. Niestety, zapowiada się kolejny bubel prawny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t134893.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/projekt;prezydenta;zakaz;maskowania;twarzy;podczas;demonstracji,176,0,975536.html) Prezydent ma dobry pomysł na chuliganów Zakaz uczestnictwa w manifestacjach osób zamaskowanych i możliwość zakazania organizacji dwóch lub więcej demonstracji w tym samym miejscu lub czasie - to niektóre zapisy prezydenckiego projektu zmian w ustawie o zgromadzeniach, który w czwartek trafił do Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t125136.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/nie;kopneli;przeciez;dziennikarki;tylko;zdemolowali;wozy;tv;dlatego;,172,0,965292.html) Nie kopnęli przecież dziennikarki, tylko zdemolowali wozy TV, dlatego... Beata Kempa powinna czym prędzej złożyć poręczenie - pisze Jan Płaskoń.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)