Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

16 lat więzienia dla żołnierza za próbę szpiegostwa

0
Podziel się

24-letni żołnierz został zatrzymany w październiku 2011 roku, po tym gdy zaproponował sprzedaż tajnych informacji wojskowych

16 lat więzienia dla żołnierza za próbę szpiegostwa
(micmol /CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEpWBkiJ

Amerykański żołnierz został skazany na 16 lat więzienia za próbę sprzedania sekretów wojskowych agentce FBI, która udawała rosyjskiego szpiega - ogłosiły władze USA.

William Millay, który przyznał się do stawianych mu zarzutów, z powodu wykroczenia został zwolniony z obowiązków.

24-letni żołnierz został zatrzymany w październiku 2011 roku, po tym gdy zaproponował sprzedaż tajnych informacji wojskowych kobiecie, którą uważał za rosyjskiego szpiega. W rzeczywistości była ona agentką FBI.

bEpWBkiL

Wojskowy był przetrzymywany w bazie amerykańskich sił zbrojnych Elmendorf-Richardson w Anchorage na Alasce, gdzie został skazany w poniedziałek późnym wieczorem zeszłym miesiącu przyznał się do próby szpiegostwa, naruszenia regulaminu, składania fałszywych zeznań i rozpowszechniania informacji dotyczących obronności.

_ Pan Millay zdradził swój kraj, próbując sprzedać za granicę tajne informacje _ - napisała w komunikacie przedstawicielka biura FBI w Anchorage Deirdre Fike.

_ - Jesteśmy głęboko rozczarowani tym, że Millay wybrał tę drogę, ale mamy nadzieję, że jego szybkie zatrzymanie i wymierzona mu surowa kara zniechęcą innych żołnierzy przed dokonaniem takiego błędnego wyboru _ - podkreślił rzecznik armii Bill Coppernoll.

Czytaj więcej w Money.pl
Alpejska krowa 1 jest szpiegiem? Dziś proces Ona miała pseudonim alpejska krowa 1, on nie wiadomo. Nie chcą ujawnić swojej tożsamości i nie zamierzają składać zeznań.
Rekordowa liczba samobójstw wśród żołnierzy Minister obrony USA Leon Panetta i inni mówią wprost o epidemii.
Przekazał tajne mapy. Skazali go na 12 lat Rosyjski sąd skazał na 12 lat więzienia pułkownika w stanie spoczynku, który sprzedał Amerykanom tajne mapy z narażeniem na szwank bezpieczeństwa narodowego.
bEpWBkjm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)