Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

15 osób zginęło w rezultacie paniki na stadionie

0
Podziel się:

Stadion w stolicy Demokratycznej Republiki Konga - Kinszasie - był przepełniony.

15 osób zginęło w rezultacie paniki na stadionie
(PrntScrn/YouTube)
bEIMhnVh

Co najmniej 15 osób poniosło w niedzielę wieczorem śmierć stratowanych przez tłum w rezultacie paniki, jaka wybuchła na przepełnionym stadionie w stolicy Demokratycznej Republiki Konga - Kinszasie - poinformowały władze.

Panika wybuchła po tym jak policja użyła gazu łzawiącego usiłując opanować sytuację podczas rozruchów, jakie wybuchły po meczu piłkarskim.

Lokalna telewizja przekazała spowite dymem trybuny stadionu i tłumy ludzi usiłujące wydostać się z obiektu.

bEIMhnVj

Według przedstawiciela władz miasta Emmanuela Akwetiego, 15 osób zmarło w rezultacie uduszenia gazem, a 24 zostało rannych. Policja poinformowała, że zmarło 18 osób.

Przypadki paniki podczas imprez masowych w Kongo zdarzają się dość często. W ub. miesiącu co najmniej 21 osób poniosło śmierć w rezultacie paniki, jaka wybuchła wśród publiczności na festiwalu muzycznym. Ludzi ogarnęło przerażenie, kiedy nagle zapadły ciemności z powodu przerwy w dopływie prądu.

Czytaj więcej w Money.pl
Niegospodarni urzędnicy? Jest śledztwo Przebudowa Stadionu Śląskiego, mimo że rozpoczęła się 20 lat temu i kosztowała już ponad 600 mln zł, nie została dotychczas zakończona. Początkowo zakładano, że koszt modernizacji wyniesie niespełna 300 mln zł.
Stadion Legii zamknięty do końca rundy? W ocenie ministra spraw wewnętrznych całą winę za zajścia podczas meczu ponosi organizator, czyli Legia, który zbyt późno wystąpił o wprowadzenie policji na stadion oraz popełnił rażące zaniedbania.
Policja zatrzymała kilkudziesięciu kiboli Policjanci zatrzymali 38 osób - dwóch pseudokibiców Legii Warszawa i 36 Jagiellonii Białystok. Wśród nich było dwoje nieletnich.
Zamachy, strzelaniny i zakładnicy w stolicy Siedziby państwowych mediów w Kinszasie: telewizji oraz radia zostały opanowane przez uzbrojonych napastników, którzy wzięli zakładników.
bEIMhnVK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)