Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sądownictwo w polsce
15.01.2013 18:00

15 lat więzienia dla 30-latki za zabójstwo teściowej

Monika K. zabiła swoją teściową, 64-letnią Janinę B., kilkoma uderzeniami kuchennego młotka w głowę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Karę 15 lat więzienia wymierzył we wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie 30-letniej mieszkance Lubartowa Monice K., którą uznał winną zabójstwa jej teściowej w 2011 r.

Sąd orzekł, że oskarżona będzie mogła starać się o przedterminowe warunkowe zwolnienia dopiero po 12 latach pobytu w więzieniu. Nakazał jej zapłacenie 15 tys. zł zadośćuczynienia mężowi ofiary. Wyrok nie jest prawomocny.

Ze względu na dobro małych dzieci oskarżonej proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Sąd wyłączył też jawność podczas podawania motywów wyroku.

Do zabójstwa doszło we wrześniu 2011 r w Lubartowie. Monika K. zabiła swoją teściową, 64-letnią Janinę B., kilkoma uderzeniami kuchennego młotka w głowę. Ciało zakopała pod schodami domu budowanego na rodzinnej posesji. Po kilku dniach rodzina zawiadomiła policję o zaginięciu kobiety.

Policja prowadziła jej poszukiwania, prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie uprowadzenia. Dopiero po przeszło dwóch miesiącach poszukiwań odnaleziono zwłoki. Miejsce, gdzie były zakopane wskazał policyjny pies.

Według ustaleń prokuratury motywem zbrodni były nieporozumienia na tle finansowym. Monika K. przed prokuratorem przyznała się do winy.

Czytaj więcej w Money.pl
Prof. KUL podejrzany o plagiat. Ale zaprzecza Zarzut dotyczy publikacji _ Ewolucja kościelnego prawa polskiego w świetle kodyfikacji do XIX wieku _, w której Stanisław T. przywłaszczył autorstwo cudzych utworów.
Makler skazany na 10 lat. Przywłaszczył 5 mln Mariusz M. od 2002 r. ukrywał się za granicą. Po pięciu latach starań został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych na podstawie procedury ekstradycyjnej.
13 kibiców skazanych. Za napaść na uczniów Wszystkie kary zasądzone zostały w zawieszeniu: w dwunastu przypadkach - na trzy lata, a w jednym - na cztery.
Tagi: sądownictwo w polsce, sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz