Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

15 głosów za 300 zł? Wałbrzyska afera wyborcza

0
Podziel się:

Śledztwo będzie przedłużone o kolejne trzy miesiące.

15 głosów za 300 zł? Wałbrzyska afera wyborcza
(imagestock/iStockphoto)

Wojciech W., mąż działaczki PO i członkini zarządu powiatu wałbrzyskiego Moniki Wybraniec, usłyszał w świdnickiej prokuraturze zarzuty dotyczące korupcji związanej z wyborami samorządowymi w Wałbrzychu, poinformowała prokurator Ewa Ścierzyńska.

Według prokuratury Wojciech W. wspólnie i w porozumieniu z inną osobą dał pieniądze 15 nieustalonym mieszkańcom Wałbrzycha w zamian za oddanie głosów na cztery osoby z listy wyborczej w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

_ - W sumie wręczył 300 zł. Mężczyzna nie przyznaje się do stawianych zarzutów _ - powiedziała Ścierzyńska. Prokurator poinformowała także, że śledztwo dotyczące korupcji wyborczej w Wałbrzychu będzie przedłużone o kolejne trzy miesiące, czyli do 10 czerwca.

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo dotyczące korupcji wyborczej w Wałbrzychu od 10 grudnia na podstawie materiałów przekazanych jej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Do tej pory postawiono zarzuty 11 osobom. Dziewięć jest podejrzanych o wręczenie pieniędzy osobom uprawnionym do głosowania, aby skłonić je do oddania głosu na określonych kandydatów. Natomiast dwie podejrzane są o przyjęcie łapówki za głosowanie na określonych kandydatów. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Zarzuty usłyszał m.in. Stefanos E., który w poniedziałek zrezygnował z szefowania Wałbrzyskiemu Związkowi Wodociągów i Kanalizacji. Zwiesił on członkostwo w PO po tym, jak na jaw wyszły nieprawidłowości podczas II tury wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Po postawianiu mu zarzutów zarząd dolnośląskiej PO rozwiązał struktury partii w Wałbrzychu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beda;powtorne;wybory;w;walbrzychu,166,0,751526.html) Będą powtórne wybory w Wałbrzychu? Kandydat na prezydenta miasta Patryk Wild twierdzi, że jego konkurencja kupowała głosy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;sledztwo;w;sprawie;korupcji;wyborczej,101,0,732773.html) Jest śledztwo w sprawie korupcji wyborczej Chodzi o wydarzenia w Wałbrzychu przed I i II turą wyborów samorządowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;rozwiazalo;swoje;struktury;w;walbrzychu,197,0,774597.html) PO rozwiązało swoje struktury w Wałbrzychu Partia Donalda Tuska broni jednak prezydenta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego.
wybory
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)