Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

150. osoba zatrzymana przez CBA w aferze piłkarskiej

0
Podziel się:

Biuro zatrzymało szefa kolegium sędziów z Kielc.

150. osoba zatrzymana przez CBA w aferze piłkarskiej
(ftwitty/iStockphoto)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało szefa kolegium sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Ma to związek ze śledztwem w sprawie korupcji w polskim futbolu - poinformowało w piątek CBA.

Jak podała Małgorzata Matuszak z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA, 57-letni sędzia piłkarski został zatrzymany w swoim miejscu pracy w Kielcach i jeszcze w piątek zostanie przewieziony do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, która prowadzi śledztwo dotyczące korupcji w futbolu.

Jak podkreśliła Matuszak, to 150 osoba zatrzymana przez CBA w związku z korupcją w sporcie.

Śledztwo dotyczące korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 300 osobom: sędziom, trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. byłemu przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t18482.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korupcja;w;polskiej;pilce;najwiekszy;akt;oskarzenia;w;sadzie,105,0,649577.html) Korupcja w polskiej piłce: Największy akt oskarżenia w sądzie

Zapadły też już wyroki skazujące. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która _ ustawiała _ wyniki meczów z udziałem Arki Gdynia były prezes tego klubu Jacek Milewski prawomocnie został skazany na trzy lata więzienia.

Działacz piłkarski Ryszard Forbrich, pseudonim Fryzjer usłyszał wyrok 3,5 roku więzienia. Na karę trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 100 tys. zł grzywny skazano byłego trenera Korony Kielce Dariusza W. Wobec jego asystenta Andrzeja W. sąd orzekł karę dwóch i pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)