Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

12 zabitych w starciach konkurujących gangów w Karaczi

0
Podziel się:

W porachunkach gangsterskich użyto broni automatycznej, granatów i ręcznych granatników przeciwpancernych. W starciach na ulicach Karaczi zginęło 12 osób.

12 zabitych w starciach konkurujących gangów w Karaczi
(AP/Fotolink/East News)

Co najmniej 12 osób zginęło, ok. 40 zostało rannych w ostrych starciach między rywalizującymi ze sobą gangami w Karaczi, największym pakistańskim mieście na południu kraju - podały dziś władze, zastrzegając że bilans może wzrosnąć.

W porachunkach gangsterskich użyto broni automatycznej, granatów i ręcznych granatników przeciwpancernych.

Według policji starcia rozpoczęły się, gdy jeden z gangów uprowadził członka drugiej grupy przestępczej w nocy z wtorku na środę. W środę w ciągu dnia było jeszcze słychać sporadyczne wystrzały - podała AFP.

Karaczi z kilkunastomilionową ludnością jest największym miastem Pakistanu. Od dawna jest wylęgarnią przestępczości i przemocy, związanych z podziałami etnicznymi, religijnymi i politycznymi.

W 2013 r. zamordowano tam 2.507 osób i był to najkrwawszy rok od czasu, gdy na początku lat 90. zaczęto prowadzić takie statystyki.

Czytaj więcej w Money.pl
Tydzień mody w... Pakistanie Wyjątkowy pokaz w Karaczi. Tak łączy się etniczny styl Pasztunów z barokiem.
Susza nęka Pakistan. Zmarło 70 dzieci Na razie trudno jest określić dokładną przyczynę zwiększonej śmiertelności wśród dzieci w tym regionie.
Tam ginie najwięcej mundurowych. Sprawdź Wynika z opublikowanych przez afgańskie władze danych dotyczących odszkodowań przekazanych rodzinom ofiar. Nie jest to jednak bilans kompletny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)