Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z narkotykami. Chiński satelita wytropił plantację konopi

0
Podziel się:

Po tym jak Agencja Kosmiczna ogłosiła odnalezienie największej w historii Chin plantacji marihuany, sprawą zajęło się ministerstwo bezpieczeństwa publicznego.

Walka z narkotykami. Chiński satelita wytropił plantację konopi
(gaspr13/iStockphoto)

Chińska Agencja Kosmiczna na tropie... plantacji marihuany. W ubiegłym tygodniu poinformowano o odkryciu - dzięki analizie zdjęć satelitarnych - największej plantacji tej rośliny w Chinach. Raport Agencji Kosmicznej zniknął jednak z jej stron internetowych, bo okazało się, że ta tajemnicza plantacja może być legalna.

Po tym jak Agencja Kosmiczna ogłosiła odnalezienie największej w historii Chin plantacji marihuany, sprawą zajęło się ministerstwo bezpieczeństwa publicznego. Plantacja miała być zlokalizowana w północnej części kraju. Po kilku dniach okazało się jednak, że to - co wydawało się największą nielegalną uprawą - najprawdopodobniej jest legalną farmą konopi przemysłowych. Agencja Kosmiczna na razie nie komentuje tej sprawy.

Jak wcześniej informowano, dzięki wysokiej rozdzielczości zdjęciom satelitarnym udało się odnaleźć plantacje opium, a także szlaki przerzutowe w Xinjiangu i na granicy Chin z Koreą Północną. Chiński satelita Gaofen-1 może zidentyfikować obiekty o wielkości dwóch metrów. Jest częścią konstelacji 7 satelitów, która ma być w pełni funkcjonalna za dwa lata i robić zdjęcia całego globu.

Czytaj więcej w Money.pl
Handlowali organami. Zamieszani byli lekarze Zakończył się największy dotąd proces gangu handlarzy organów. Na wieloletnie więzienie skazano 15 osób.
Chcą obalenia chińskiego rządu. "To smok" W maju członkowie grupy pobili na śmierć kobietę, która nie chciała się do nich przyłączyć.
Marihuana jak wino w kościele katolickim? Skargę wniósł mężczyzna skazany za uprawę marihuany na własny użytek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)