Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z narkotykami
26.08.2014 10:15

Walka z narkotykami. Chiński satelita wytropił plantację konopi

Po tym jak Agencja Kosmiczna ogłosiła odnalezienie największej w historii Chin plantacji marihuany, sprawą zajęło się ministerstwo bezpieczeństwa publicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gaspr13/iStockphoto)

Chińska Agencja Kosmiczna na tropie... plantacji marihuany. W ubiegłym tygodniu poinformowano o odkryciu - dzięki analizie zdjęć satelitarnych - największej plantacji tej rośliny w Chinach. Raport Agencji Kosmicznej zniknął jednak z jej stron internetowych, bo okazało się, że ta tajemnicza plantacja może być legalna.

Po tym jak Agencja Kosmiczna ogłosiła odnalezienie największej w historii Chin plantacji marihuany, sprawą zajęło się ministerstwo bezpieczeństwa publicznego. Plantacja miała być zlokalizowana w północnej części kraju. Po kilku dniach okazało się jednak, że to - co wydawało się największą nielegalną uprawą - najprawdopodobniej jest legalną farmą konopi przemysłowych. Agencja Kosmiczna na razie nie komentuje tej sprawy.

Jak wcześniej informowano, dzięki wysokiej rozdzielczości zdjęciom satelitarnym udało się odnaleźć plantacje opium, a także szlaki przerzutowe w Xinjiangu i na granicy Chin z Koreą Północną. Chiński satelita Gaofen-1 może zidentyfikować obiekty o wielkości dwóch metrów. Jest częścią konstelacji 7 satelitów, która ma być w pełni funkcjonalna za dwa lata i robić zdjęcia całego globu.

Czytaj więcej w Money.pl
Handlowali organami. Zamieszani byli lekarze Zakończył się największy dotąd proces gangu handlarzy organów. Na wieloletnie więzienie skazano 15 osób.
Chcą obalenia chińskiego rządu. "To smok" W maju członkowie grupy pobili na śmierć kobietę, która nie chciała się do nich przyłączyć.
Marihuana jak wino w kościele katolickim? Skargę wniósł mężczyzna skazany za uprawę marihuany na własny użytek.
Tagi: walka z narkotykami, marihuana, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz