Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uceczka z więzienia. Kot przynosił więźniom piłki do metalu

0
Podziel się:

Dziwnie zachowującym się kotem zainteresował się jeden ze strażników. Gdy przyjrzał mu się bliżej, zauważył przyczepioną do jego futra torebkę pełną materiałów przydatnych w ucieczce

Uceczka z więzienia. Kot przynosił więźniom piłki do metalu
(eddiesimages/iStockphoto)

Strażnicy jednego z zakładów karnych w Brazylii złapali kota, który miał pomóc więźniom w ucieczce - napisał wczoraj brazylijski dziennik _ O Globo _. Zwierzak był specjalnie wytresowany, by do więzienia wnosić narzędzia.

Dziwnie zachowującym się kotem zainteresował się jeden ze strażników. Gdy przyjrzał mu się bliżej, zauważył przyczepioną do jego futra torebkę pełną materiałów przydatnych w ucieczce. Cytowany przez gazetę szef straży więziennej zakładu penitencjarnego w mieście Alagoas (na północnym wschodzie kraju) Marco Avelino mówił, że były tam: piłki do metalu, narzędzia do dziurawienia i wiercenia betonu, a także telefon komórkowy z ładowarką.

Kota wcześniej niejednokrotnie widziano, jak wchodził i wychodził z więzienia.

Przedstawiciel dyrekcji zakładu Luiz de Oliveira Souza tłumaczył, że więźniowie wytresowali zwierzę, a ich bliscy w czasie wizyt zabierali go ze sobą. - _ Byliśmy wyjątkowo zaskoczeni tą nową taktyką _ - skomentował Souza.

Czytaj więcej w Money.pl
Rabowali antyki z cmentarza. Dostali dożywocie Grecki sąd wydał wyroki dożywotniego i wieloletniego więzienia dla osób, które zrabowały antyki wielkiej wartości ze starożytnego cmentarzyska w północnej Grecji.
Aktor aresztowany za 350 tysięcy długu Amerykański aktor Stephen Baldwin został w czwartek aresztowany w Nowym Jorku z powodu długów.
Kucharz-gwiazdor w więzieniu. Gotuje im... Cczołowy kucharz Europy siedzi za malwersacje finansowe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)