Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w turcji
04.12.2013 17:50

Turcja: Sędzia i prokurator spali podczas rozprawy

Incydent jest od poniedziałku komentowany na Twitterze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Allan Henderson/CC/Flickr)

W Ankarze wszczęto dochodzenie w sprawie sędziego i prokuratora, którzy spali w czasie poniedziałkowego przesłuchania policjanta oskarżonego o zabicie uczestnika manifestacji - poinformowały tureckie media.

Zdjęcia sędziego i oskarżyciela, śpiących na swoich biurkach w trakcie przesłuchania, zrobione najprawdopodobniej telefonem komórkowym, obiegły media społecznościowe i zmusiły wymiar sprawiedliwości do zajęcia się tą sprawą.

Incydent jest od poniedziałku komentowany na Twitterze; setki jego użytkowników przesyłały sobie zdjęcie śpiących przedstawicieli sądu z napisem: _ Policja strzela, sędziowie śpią, przerwijcie milczenie _.

Sprawa policjanta oskarżonego o zabicie robotnika podczas czerwcowych manifestacji ciągnie się przed sądem w Ankarze od września. Funkcjonariuszowi postawiono zarzut _ użycia nadmiernej siły _; grozi mu do pięciu lat więzienia.

W poniedziałek sędzia prowadzący dotąd tę sprawę zawiesił postępowanie i przekazał ją do innego sądu ze względu na zarzuty o stronniczość, jakie pod adresem sądu w Ankarze wysunęły organizacje obywatelskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymani za Twittera. Turecki rząd walczy Twitter i Facebook odegrały najważniejszą rolę w pierwszych godzinach organizowania ruchu kontestacyjnego, który od piątku nabiera impetu i ogarnia liczne tureckie miasta.
Egipt i Turcja obniżyły rangę ambasadorów Władze w Kairze uznały ambasadora Turcji za persona non grata i poprosiły go o opuszczenie kraju.
Egipt wyprasza ambasadora Turcji W komunikacie ministerstwo zarzuca Turcji wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Egiptu.
Tagi: sytuacja w turcji, sądy w turcji, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz