Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziemniaki
20.01.2013 10:52

Rosja zabroni importu sadzeniaków ziemniaka z UE?

Ziemniaki sadzeniaki do Federacji Rosyjskiej spośród państw UE dostarczają głównie Holandia, Niemcy, Polska, Finlandia i Wielka Brytania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Rosja od 1 kwietnia może zabronić importu sadzeniaków ziemniaka z krajów Unii Europejskiej - informuje agencja Interfax, powołując się na szefa Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Siergieja Dankwerta.

Ziemniaki sadzeniaki do Federacji Rosyjskiej spośród państw UE dostarczają głównie Holandia, Niemcy, Polska, Finlandia i Wielka Brytania.

Dankwert oświadczył, że _ jeśli strona europejska nie ureguluje wszystkich problemów, związanych z importem materiału siewnego _, to Rosja od 1 kwietnia _ będzie zmuszona podjąć wobec tej produkcji działania, ekwiwalentne do tych, które obowiązują w Unii Europejskiej w stosunku do FR _.

Interfax wyjaśnił, że ponieważ w UE obowiązuje zakaz sprowadzania materiału siewnego z Rosji, to takim ekwiwalentnym krokiem będzie zabronienie importu do FR sadzeniaków ziemniaka z Unii Europejskiej.

Zdaniem szefa Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego ograniczenia takie będą zgodne z normami Światowej Organizacji Handlu (WTO) i innymi regułami międzynarodowymi.

Dankwert zauważył, że zgodnie z normami międzynarodowymi kraj eksportujący powinien dostarczać państwu importującemu informacje o stanie fitosanitarnym produkcji.

_ - Od 2010 roku prosimy o udostępnienie nam takich informacji, jednak ani same kraje UE, ani Komisja Europejska do dzisiaj tego nie uczyniły _ - powiedział szef Rossielchoznadzoru. _ - Zamiast tego wystąpiły z żądaniem wypowiedzenia szeregu porozumień, regulujących warunki dostaw produkcji do Rosji _ - dodał.

Dankwert przekazał, że problem ten był już omawiany na spotkaniach kierownictwa Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego z przedstawicielami kilku państw Unii Europejskiej oraz zastępcą dyrektora generalnego Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej Bernardem Van Goethem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t75822.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;w;unii;europejskiej;zobacz;czy;tego;chca,164,0,1222308.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oni chcą wspólnego państwa z Rosją 41 proc. Ukraińców popiera utworzenie wspólnego państwa w składzie Ukraina, Rosja i Białoruś.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t256370.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szczyt;ue-rosja;putin;wytyka;ue;wizy;i;trzeci;pakiet;energetyczny,59,0,1220411.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin zdominował szczyt Rosja-UE. Oto jego wyniki Wymiana uprzejmości czy konstruktywne rozmowy o tym, co ważne?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prawa;czlowieka;w;rosji;nikt;nie;ma;monopolu;na;ocene,198,0,1211078.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosjanie skontrolują prawa człowieka w UE -_ Nikt nie ma monopolu na ocenianie sytuacji praw człowieka w innych krajach _ - mówił pełnomocnik MSZ Rosji Konstantin Dołgow.
Tagi: ziemniaki, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz