Notowania

włochy
30.09.2013 23:37

Puszczyki atakują Włochów. Sceny jak z "Ptaków" Hitchcocka

Mieszkańcy miasteczka są w szoku i boją się wychodzić z domu. Miejscem szczególnie niebezpiecznym jest samo centrum miejscowości, bo to właśnie tam grasują ogromne puszczyki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mdf/CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Sceny niczym z filmowego arcydzieła grozy _ Ptaki _ Alfreda Hitchcocka rozgrywają się w miejscowości Canino niedaleko Rzymu: ludzi na ulicach atakuje para puszczyków. Obrażenia odniosło już 9 osób, część z nich trafiła nawet do szpitala.

Mieszkańcy miasteczka są w szoku i coraz bardziej boją się wychodzić z domu. Miejscem szczególnie niebezpiecznym jest samo centrum miejscowości, bo to właśnie tam grasują ptaszyska i to tam założyły gniazdo.

Ogromne puszczyki od co najmniej 10 dni rzucają się na dorosłych. Ci zaś boją się przede wszystkim o dzieci.

Ptaki z Canino to wyjątkowo duże okazy; rozpiętość ich skrzydeł wynosi 1,5 metra. Krążą głównie między terenem kościoła a parkiem. Uciekają przed nimi ludzie, koty i gołębie oraz inne ptaki. Puszczyki zaś w ogóle nie boją się nikogo ani niczego.

Jedna z kobiet powiedziała włoskim mediom, że została poważnie zraniona w nos i w usta. Na szczęście, jak przyznała, miała okulary i dzięki temu ocaliła oczy.

W miasteczku trwa ożywiona dyskusja, co zrobić z puszczykami. Na razie straż leśna zastawiła na nie pułapki. Umieszczono je między innymi na tarasach w domach ludzi, którzy zostali zaatakowani.

Czytaj więcej w Money.pl
Te ptaki mają większe mózgi Większy rozmiar mózgu może być kosztowny, jeśli chodzi o rozwój i późniejsze funkcjonowanie, ale może poprawić ptasią umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami i nieprzewidywalnymi sytuacjami.
Kryzys odbija się na małej czarnej Kryzys zmienia oblicze włoskich miast. Znikają bary, restauracje i hotele. A także oczywiście sklepy, głównie z odzieżą i spożywcze.
Burmistrz wezwał pogromców duchów Specjalna grupa tropicieli duchów ma przeszukać i zbadać wszystkie miejsca w Sant'Omero, uważane za nawiedzone.
Tagi: włochy, ptaki, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz