Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
02.02.2007 18:46

Przebojowa piosenka rapującego... policjanta

To miała być zwykła piosenka, która nigdy nie wyjdzie poza mury komendy. Stało się inaczej. Utwór policjanta Olsztyńskiego Oddziału Prewencji robi furorę wśród mundurowych w całej Polsce.Słuchają go także cywile.

Podziel się
Dodaj komentarz

Protest-song napisany przez anonimowego policjanta mówi o fatalnych warunkach pracy, niskich zarobkach i braku zrozumienia. W jednej ze zwrotek policjant rap-uje: "Naraża swoje życie, byś mógł spokojnie zasnąć. Wypłaty bierze tyle, że ma ochotę trzasnąć drzwiami, wyjść i nie wracać. Czy za te marne grosze warto narażać swoje zdrowie?"

W kolejnych zwrotkach policjanci oddają hołd zabitemu w Mikołajkach koledze. Marek Cekała zginął od kul uciekającego przestępcy, który wcześniej wykonał egzekucję w jednym z barów.

Szef warmińsko-mazurskiej policji Krzysztof Starańczak jest pełen uznania dla autora i przyznaje, że policjanci faktycznie zarabiają za mało. Przyznaje jednak, że pieniądze nie są tu najważniejsze. Liczy się bowiem powołanie i takie powołanie ma na pewno rapujący policjant.

Autor słów woli pozostać anonimowy, ale komendant uspokaja go, że może być spokojny: nie czekają go żadne konsekwencje, bo każdy ma prawo wyrażać swoją opinię.

Tagi: policja, prawo na lewo, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz