Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pijany
25.03.2009 11:10

Pijany maszynista prowadził pociąg z paliwem

Mężczyzna prowadził skład z 24 cysternami paliwa lotniczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał maszynista pociągu zatrzymany przez policję w Kostowie. Mężczyzna prowadził skład z 24 cysternami paliwa lotniczego.

O prawdopodobnie nietrzeźwym maszyniście prowadzącym pociąg z Ostrowa Wielkopolskiego do Krakowa policję poinformowała Straż Ochrony Kolei.

_ - Dziwne zachowanie maszynisty pociągu zwróciło uwagę dyżurnej ruchu na stacji w Kostowie. Mężczyzna najpierw powiadomił przez radio, że pociąg uległ awarii, potem niespodziewanie ruszył do tyłu. Gdyby nie szybka reakcja dyżurnej, skład mógłby uszkodzić rozjazd i wykoleić się _ - relacjonował podins. Jarosław Dryszcz z zespołu prasowego opolskiej policji.

Wezwani na miejsce policjanci zbadali maszynistę elektrowozu, 51- letniego Pawła L. alkomatem, badanie wykazało prawie 4 promile alkoholu.

Za prowadzenie pojazdu w ruchu lądowym pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. _ Jeżeli nasze czynności w tej sprawie potwierdzą możliwość sprowadzenia przez maszynistę katastrofy w ruchu lądowym, wtedy kara może wynieść nawet osiem lat więzienia _ - podkreślił Dryszcz.

Tagi: pijany, prawo na lewo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz