Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konkubinat
17.10.2006 02:13

Pary żyjące w konkubinacie zarejestrują się?

Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska chce, aby mieszkające razem pary rejestrowały się w urzędzie. Pisze o tym "Gazeta Wyborcza", powołując się na wysłane we wrześniu pismo Rzecznika do minister pracy i polityki społecznej, Anny Kalaty.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska chce, aby mieszkające razem pary rejestrowały się w urzędzie. Pisze o tym "Gazeta Wyborcza", powołując się na wysłane we wrześniu pismo Rzecznika do minister pracy i polityki społecznej, Anny Kalaty. *

W cytowanym przez gazetę piśmie Sowińska proponuje wprowadzenie obowiązku rejestracji wspólnie żyjących par. Musiałyby też one zgłaszać w urzędzie rozpad związku, podając przy tym przyczyny. Sowińska zastrzega, że zarejestrowanie nieformalnego związku nie oznaczałoby zrówniania go z małżeństwem. Uzasadniając te pomysły Rzecznik Praw Dziecka napisała, że wolne związki są czasem przyczyną przemocy, anarchii i demoralizacji, a nade wszystko tragedii najmłodszych. Rzecznik proponuje też zaostrzenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i karanie sąsiadów za obojętność wobec krzywdzonych dzieci.

Wiceminister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska wyraziła zdziwienie pismem Sowińskiej. Podkreśliła, że pomoc rodzinie jest potrzebna, ale przy użyciu innych środków. Mówiąc o rejestracji nieformalnych związków, wiceminister wyraziła wątpliwość co do możliwości wygzekwowania tego przepisu.
Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej".

Tagi: konkubinat, prawo na lewo, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz