Notowania

jubiler
05.12.2008 13:33

Największy napad na jubilera w dziejach Francji

Łupem rabusiów padła biżuteria, której wartość wstępnie oceniono na 80 milionów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR-TASS)

Czterech napastników, w tym dwóch przebranych za kobiety , wtargnęło wczesnym wieczorem do luksusowego sklepu jubilerskiego Harry Winston, gdzie biżuterię kupują szejkowie i bajecznie bogate gwiazdy. Rabusie mieli doskonałe rozeznanie w sytuacji, gdyż znali nie tylko tajne schowki z cenną biżuterią, ale nawet imiona i nazwiska niektórych pracowników.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Co się stało z biżuterią z oskarowej gali? ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/co;sie;stalo;z;bizuteria;z;oskarowej;gali,28,0,328220.html )
* [ 70 mini-sklepów Tiffany ]( http://manager.money.pl/news/artykul/70;mini-sklepow;tiffany,67,0,275011.html )
* [ Nieszlifowane diamenty coraz modniejsze ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/nieszlifowane;diamenty;coraz;modniejsze,26,0,256794.html )

Wszystko odbyło się błyskawicznie. Bez jednego strzału napastnicy zgrupowali w jednym rogu sklepu około piętnastu osób, pracowników i klientów, sprawnie zapakowali kolie, pierścionki i inną biżuterię do worków i uciekli. Policja prowadząca dochodzenie przesłuchała kilkunastu świadków, przeanalizowała film nagrany przez kamery oraz sprawdziła system alarmowy, który jest podłączony do głównego ośrodka dyspozycyjnego w Szwajcarii. Policja, która uważa, że napad był dziełem profesjonalistów, i bierze pod uwagę trop wschodnioeuropejski.

Sklep Harry Winston znajduje się przy Avenue Montaigne w Paryżu, miejscu uważanym za jedno z bardziej szykownych i eleganckich w stolicy.

Tagi: jubiler, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz