Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister kazał odwołać koncert amerykańskiej grupy rockowej Bloodhound Gang

0
Podziel się

Gitarzysta basowy zespołu włożył w spodnie flagę państwową Rosji, po chwili ją wyciągnął i rzucił na widownię, krzycząc: Nie mówcie o tym Putinowi!

Minister kazał odwołać koncert amerykańskiej grupy rockowej Bloodhound Gang
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)
bEqoCLWZ

Na żądanie ministra kultury Rosji Władimira Medinskiego władze Kraju Krasnodarskiego, na południu Federacji Rosyjskiej, odwołały występ amerykańskiego zespołu rockowego Bloodhound Gang w Anapie nad Morzem Czarnym. Ta znana grupa miała tam zagrać wczoraj wieczorem.

W ten sposób Medinski zareagował na incydent, do którego doszło 31 lipca podczas koncertu Bloodhound Gang w Odessie na Ukrainie. Gitarzysta basowy zespołu Evil Jared Hasselhoff włożył w spodnie flagę państwową FR, po chwili ją wyciągnął i rzucił na widownię, krzycząc: _ Nie mówcie o tym Putinowi! _ Widzowie zgotowali mu owację.

W Rosji gest ten został odebrany jako obraza flagi państwowej FR. Kilku polityków z prokremlowskiej partii Jedna Rosja zażądało ukarania amerykańskich muzyków. Za znieważenie flagi państwowej Rosji w FR grozi kara do roku pozbawienia wolności.

bEqoCLXb

Rosyjskie media poinformowały, że podczas koncertu Bloodhound Gang w Kijowie 30 lipca jeden z członków zespołu wykrzykiwał ze sceny: _ Fuck Russia! _.

Bloodhound Gang miał zagrać na festiwalu rockowym Kubana w Anapie. W ostatniej chwili organizatorzy odwołali koncert. _ Grupa rockowa Bloodhound Gang pakuje walizki. Na Kubaniu ci idioci nie wystąpią _ - ogłosił Medinski na Twitterze.

Mianem Kubania w Rosji określa się żyzne ziemie w dorzeczu rzeki Kubań przepływającej przez Kraj Krasnodarski.

W sobotę na lotnisku w Anapie, gdzie czekali na samolot do Moskwy, członkowie kapeli zostali obrzuceni zgniłymi jajami i pomidorami przez miejscowych Kozaków. Protestujący także podeptali flagę państwową Stanów Zjednoczonych.

bEqoCLXh

Amerykańscy muzycy nie odnieśli się publicznie do odwołania swojego występu. Natomiast przeprosili za odeski incydent z flagą. - _ Niech się podetrą swoimi przeprosinami _ - skomentował gubernator Kraju Krasnodarskiego Aleksandr Tkaczow.

Na razie nie wiadomo, jaki będzie finał tej historii. Bloodhound Gang jeszcze nie opuścił terytorium Rosji. Komitet Śledczy FR nie wyklucza wszczęcia śledztwa.

Bloodhound Gang powstał w 1992 roku. Gra muzykę rockową z domieszką muzyki etnicznej i punk rocka. Znany jest ze skandalizujących tekstów i niecodziennego zachowania na scenie. Zespół sprzedał już ponad 5 mln swoich płyt na całym świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycja w Rosji "się zestarzała". Co się stało? Część rosyjskiej młodzieży i studentów przestała brać udział w wiecach opozycji, trzon protestów tworzy obecnie wykształcona 40-letnia inteligencja, zmieniły się też hasła, a miejsce euforii zajął pesymizm.
Pussy Riot mogą wyjść na wolność Kremlowska rada do spraw praw człowieka przygotowuje projekt amnestii.
Pussy Riot znowu uderza w Putina Na swoim blogu artystki komentują, że dochody Rosji z przemysłu paliwowego sięgnęły w 2012 r. 7 mld dolarów, ale tylko prezydent Putin i jego przyjaciele mieli dostęp do tych pieniędzy.
bEqoCLXC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)