Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
13.07.2011 18:50

Miał 30 milionów długu. Zabrano mu samolot

Komornicy zarekwirowali Boeinga 737 należącego do księcia Tajlandii. Był dłużny sumę niemieckiej firmie 20 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PhillipC/CC/Flickr)

W Monachium aresztowano Boeinga 737, z którego korzystał tajlandzki książę Maha Vajiralongkorn, gdyż rząd w Bangkoku od wielu lat zalegał ze spłaceniem długu wobec niemieckiej firmy Dywidag.

Wczoraj samolot został opieczętowany przez komorników. _ - Przez lata oczekiwaliśmy na spłatę ponad 30 milionów euro, a to drastyczne posunięcie było ostatecznością _ - powiedział kierujący akcją Werner Schneider, zarządca masy upadłościowej po firmie Dywidag.

Urzędnicy poinformowali, że zezwolenie na zajęcie samolotu zostało wydane przez sąd arbitrażowy. Historia długu sięga 20 lat, kiedy to niemiecka firma pomogła sfinansować budowę 26-kilometrowej drogi między Bangkokiem a lotniskiem Don Muang. Dywidag połączyła się w 2001 roku z Walter Bau AG, która później stała się niewypłacalna.

Podczas gdy król Tajlandii Rama IX (Bhumibol Adulyadej) cieszy się szacunkiem, styl życia jego 58-letniego syna i następcy tronu jest odbierany z dezaprobatą przez opinię publiczną.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii wyraziło wobec rządu Niemiec zaniepokojenie zajęciem samolotu, natomiast rzecznik Pałacu Królewskiego w Bangkoku odmówił komentarzy do zdarzenia w Monachium.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t148974.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tajlandia;armia;akceptuje;wyniki;wyborow,102,0,865382.html) Tajlandia: Armia akceptuje wyniki wyborów Premier Tajlandii Abhisit Vejjajiva oświadczył, że zdecydował się ustąpić ze stanowiska przewodniczącego Partii Demokratycznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t148965.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tajlandia;opozycja;wygrala;wybory,130,0,865154.html) Tajlandia: Opozycja wygrała wybory Zwyciężyła Partia dla Tajów, którą de facto kieruje były szef rządu, obalony przez wojskowy pucz w 2006 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t100007.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;tajlandii;biedota;przeciw;wladzy,53,0,865077.html) Wybory w Tajlandii: Biedota przeciw władzy W wyborach konkurują przede wszystkim Partia Demokratyczna premiera Abhisita Vejjajivy i opozycyjna Partia dla Tajów.
Tagi: samolot, prawo na lewo, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz