Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Listonosz kradł monety z przesyłek

0
Podziel się:

31-letni listonosz z Legionowa zamiast doręczać przesyłki z
okolicznościowymi monetami sprzedawał je znajomym i przygodnie
napotkanym osobom. Mężczyźnie grozi do pięciu lat wiezienia.

Listonosz kradł monety z przesyłek
bETMBqYB

31-letni listonosz z Legionowa zamiast doręczać przesyłki z okolicznościowymi monetami sprzedawał je znajomym i przygodnie napotkanym osobom. Mężczyźnie grozi do pięciu lat wiezienia.

Łupem mężczyzny mogło paść nawet kilkaset srebrnych i pozłacanych okolicznościowych monet, wybitych przez Skarbnicę Narodową.

- _ Od jak dawna Karol B. w ten sposób dorabiał jeszcze nie wiadomo. Od prawie dwóch lat był zatrudniony jako listonosz w jednym z urzędów w Legionowie. Do jego obowiązków należało codzienne roznoszenie listów i paczek. Nikt jednak nie przypuszczał, że najprawdopodobniej kilkadziesiąt z nich nigdy nie dotarło do odbiorców _ - powiedziała Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego stołecznej policji.

bETMBqYD

Sprawa wyszła na jaw przypadkiem. Legionowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę z narkotykami. W trakcie przeszukania jego mieszkania, ktoś zapukał do drzwi. Był to 31-letni Karol B., który przyszedł nie po narkotyki, ale by sprzedać koledze trzy srebrne i pozłacane monety z wizerunkiem papieża oraz jedną jednodolarówkę.

Policjanci ustalili, że monety pochodziły z niedoręczonych przesyłek pocztowych, a Karol B. jest notowany w policyjnych kartotekach i znany też jako _ Banan _.

bETMBqZe
prawo na lewo
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)