Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Legalizacja narkotyków. Marihuana legalna w dwóch stanach

0
Podziel się:

Sklepy w stanie Colorado i Waszyngton już ruszyły z reklamą, wielu handlowców nastawia się na spore zyski, a lokalne władze liczą na duże wpływy do budżetu.

Legalizacja narkotyków. Marihuana legalna w dwóch stanach
(iStockphoto)

Dwa amerykańskie stany: Colorado i Waszyngton od dziś zezwalają na używanie marihuany. Co prawda w Colorado używanie tego środka odurzającego od roku jest legalne, ale teraz produkowany będzie on tam na skalę przemysłową. Dziś również rozpoczyna się jej sprzedaż detaliczna, dostępna dla osób które ukończyły 21 rok życia.

Miejscowe sklepy już ruszyły z reklamą, wielu handlowców nastawia się dzięki temu na spore zyski, a lokalne władze liczą na duże wpływy do stanowego budżetu. Podobnie jest w stanie Waszyngton na zachodnim wybrzeżu. Tam jednak detaliczna sprzedaż marihuany rozpocznie się dopiero na wiosnę.

Amerykański Departament Sprawiedliwości narazie nie zamierza starać się wprowadzać federalnych, czyli ogólnokrajowych przepisów, zabraniających swobodnego dostępu do tego narkotyku.

Czytaj więcej w Money.pl
"To trzeźwi są nienormalni" Robert Leszczyński przekonuje, że marihuana jest wspaniała. Że bez niej i bez alkoholu ludzkość by przepadła.
To pierwszy kraj, który legalizuje marihuanę Urugwaj jako pierwszy kraj na świecie zalegalizował uprawianie, sprzedaż i zażywanie marihuany.
Przemyt narkotyków. Największy w tym roku w województwie lubelskim Prawie 36 kg marihuany o wartości ponad miliona zł znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej w samochodzie obywatela Rosji, który wyjeżdżał z Polski przez przejście w Sławatyczach.
prawo na lewo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)