Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Lady GaGa
28.05.2012 07:54

Lady Gaga musiała odwołać koncert. Z powodu gróźb radykałów

Wczoraj wieczorem piosenkarka napisała swoim fanom na Twitterze, że jest zdruzgotana koniecznością odwołania koncertu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(John Robert Charlton/CC/Flickr)

Amerykańska piosenkarka pop Lady Gaga odwołała wielki koncert w stolicy Indonezji, Dżakarcie, z powodu gróźb radykalnych islamistów, którzy nazwali ją _ posłańcem szatana _. Bilety na koncert, który miał się odbyć 3 czerwca, zostały wcześniej wyprzedane.

Wczoraj wieczorem 26-letnia piosenkarka napisała swoim indonezyjskim fanom na Twitterze, że _ jest zdruzgotana koniecznością odwołania koncertu być może nawet bardziej _ niż jej wielbiciele.

Indonezyjska policja odmówiła wydania pozwolenia na występ amerykańskiej gwiazdy po tym, jak radykalny Front Obrońców Islamu zagroził, że działacze nie wypuszczą Lady Gagi z lotniska. Uznali, że jest ona zbyt wyzywająca, a swym strojem scenicznym i zachowaniem może deprawować młodzież. Niektórzy zwolennicy islamistów mówili też, że specjalnie kupili bilety na koncert, żeby wywołać chaos już wewnątrz 50-tysięcznego stadionu w Dżakarcie.

Organizatorzy tłumaczyli, że chodzi o bezpieczeństwo nie tylko samej piosenkarki, ale też jej fanów uczestniczących w koncercie. Część fanów oskarżała policję, że ugięła się pod szantażem małej grupy ekstremistów.

Na informację o odwołaniu koncertu islamiści zareagowali z zadowoleniem. _ To zwycięstwo indonezyjskich muzułmanów _ - powiedział Salim Alatas, jeden z liderów Frontu. - _ Dziękujmy Bogu, że ochronił nas przed tym diabelstwem _. W ubiegłym tygodniu w Dżakarcie odbyły się protesty przeciwko występowi amerykańskiej wokalistki, których uczestnicy mieli transparenty z hasłem: _ Idź do diabła, Lady Gago _.

Na koncert sprzedano ponad 50 tys. biletów. Organizatorzy zapewniają, że zwrócą fanom pieniądze.

240-milionowa Indonezja, kraj z największą populacją muzułmanów, jest często przedstawiana, m.in. przez Stany Zjednoczone, jako wzór koegzystencji islamu i demokracji.

Czytaj więcej w Money.pl
Nosi tylko majtki i biustonosz. Tu jej nie chcą Przeciw koncertowi gwiazdy zaprotestowały organizacje islamskie, argumentując sprzeciw "wulgarnym stylem" piosenkarki.
Jennifer Lopez najbardziej wpływową kobietą Zdaniem magazynu Formes wśród stu najbardziej wpływowych gwiazd show-biznesu piosenkarka należy do elity.
Freddie Mercury znów zaśpiewa z Queen. Jak to możliwe? Gitarzysta Brian May wyjawił, że nieżyjący od 20 lat wokalista grupy pojawi się na scenie podczas przedstawienia musicalu We Will Rock You na West Endzie.
Tagi: Lady GaGa, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz