Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Słowacji. Zezwolili policjantom na używanie prywatnej broni

0
Podziel się:

W rękach policjantów znajduje się zaledwie kilkaset nowoczesnych pistoletów, które sprzedawane są w wyspecjalizowanych sklepach po cenach przekraczających 500 euro za sztukę.

Kryzys na Słowacji. Zezwolili policjantom na używanie prywatnej broni
(Morrbyte/Dreamstime)

Słowacka policja zezwoliła swym funkcjonariuszom na używanie własnych pistoletów, gdyż służbowe są przestarzałe i na razie nie udało się ich wymienić - poinformował słowacki dziennik _ Hospodarske Noviny _.

- _ I dla laika musi być jasne, że dysponujemy bronią, która nie jest odpowiednia do pełnienia służby. Gdy broni używa się na przykład do zatrzymania uciekającego pojazdu, pociski nie zawsze potrafią przebić oponę. Zdarzają się przypadki, że samochód umknie policji _ - powiedział gazecie wiceprezydent (zastępca komendanta głównego) policji Liubomir Abel.

Według niego odnotowano już pomyślne interwencje, przy których funkcjonariusze użyli własnej broni. Na jej używanie potrzebna jest jednak zgoda przełożonych, a pistolety muszą spełniać określone wymogi techniczne - w tym korzystanie z amunicji Luger kalibru 9 mm, która ma być w przyszłości standardowa dla słowackiej policji.

Jak poinformował Abel, w rękach policjantów znajduje się w tej chwili zaledwie kilkaset nowoczesnych pistoletów, które sprzedawane są w wyspecjalizowanych sklepach po cenach przekraczających 500 euro za sztukę. Słowacka policja liczy 22 tys. funkcjonariuszy.

Obecnie ustala się warunki nowego rządowego przetargu na dostawę na Słowację 25 tys. policyjnych pistoletów za 8 mln euro. Broń ta zastąpi używane od 30 lat czechosłowackie pistolety CZ 82.

Czytaj więcej w Money.pl
CBŚ zlikwidowało ogromny magazyn broni W dwóch miejscach - koło Warszawy oraz w Wielkopolsce - policjanci zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn.
We Francji zatrzymano 45 przemytników broni Chodzi o przerzut od 2009 roku z Bałkanów i Słowacji broni palnej, amunicji i części zamiennych do broni.
Przemyt broni w Grecji. Najpewniej dla Syrii Na kontrolowanym w greckim porcie Rodos statku znaleziono znaczne ilości broni i amunicji - poinformowały władze.
prawo na lewo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)