Notowania

Przejdź na
legalizacja marihuany
11.04.2012 12:34

Konopie indyjskie na oficjalnej plantacji? Referendum na "Tak"

Władze gminy Rasquera w Katalonii zamierzają zarobić ponad 1,3 mln euro na przekazaniu terenów pod uprawę marihuany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(r0bz/CC/Flickr)

Mieszkańcy katalońskiej gminy Rasquera koło Tarragony w referendum opowiedzieli się za założeniem plantacji konopi indyjskich. Władze gminne poinformowały, że za plantacją padło 56,3 proc. a przeciwko - 43,7 proc. głosów.

Władze liczącej około 900 mieszkańców gminy w lutym zatwierdziły przekazanie terenów pod uprawę konopi indyjskich Barcelońskiemu Stowarzyszeniu Konsumentów Marihuany. Wobec wielu wątpliwości ostateczną decyzję pozostawiono mieszkańcom.

Konopie indyjskie mają tam być uprawiana tylko na potrzeby własne pięciu tysięcy członków tego stowarzyszenia. Władze Rasquery podkreśliły, że taka decyzja, podjęta w czasie głębokiego kryzysu, przyniesie budżetowi zadłużonej gminy ponad 1,3 mln euro w ciągu dwóch lat i przyczyni się do stworzenia około 40 miejsc pracy.

Według burmistrza Bernata Pellisy _ ekspertyzy prawne i techniczne _ dopuszczają przekazanie terenów pod uprawę marihuany. Opozycja ostrzega, że sprawa _ ociera się o granice legalności _. Rząd hiszpański podał w wątpliwość legalność tego przedsięwzięcia i zainteresował całą sprawą prokuraturę.

Zgodnie z prawem hiszpańskim posiadanie niewielkich ilości marihuany na użytek prywatny jest dozwolone, natomiast uprawianie konopi indyjskich w celach handlowych, ich sprzedaż i reklamowanie jest nielegalne.

O Marihuanie czytaj więcej w Money.pl
Premier Słowacji złagodzi kary za trawkę? Zgodnie ze słowackim prawem posiadanie nawet najmniejszej ilości tego narkotyku jest obecnie przestępstwem, za które grozi więzienie.
Chcą legalizacji narkotyków. Dla dobra... Prezydent Gwatemali wini kartele narkotykowe na rosnącą gwałtownie przestępczość i fale przemocy w jego kraju. Dlatego reformy chce zacząć od legalizacji.
W tym kraju dzieci palą najwięcej marihuany _ Scena narkotykowa bardzo się zmieniła. Dziś zażywanie ich to już nie jest kwestia jakiejś subkultury. _
Tagi: legalizacja marihuany, gmina, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz