Notowania

złodziej
05.08.2012 17:17

Kanada: Złodziej okradł dom, potem zwrócił łup

W dołączonym do torby liście złodziej napisał, że popełnił największy błąd w swoim życiu i że nie jest w stanie wyrazić słowami, jak bardzo jest mu przykro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Simon Law)

Pewien dom w Guelph w kanadyjskiej prowincji Ontario został okradziony, jednak mieszkająca tam rodzina nie zdawała sobie sprawy z włamania aż do następnego dnia - gdy przed wejściem znaleziono torbę ze zwróconymi przedmiotami, a wraz z nią przeprosiny.

W dołączonym do torby liście złodziej napisał, że _ popełnił największy błąd w swoim życiu _ i że _ nie jest w stanie wyrazić słowami, jak bardzo jest mu przykro _. Włamanie miało miejsce w minionym tygodniu.

Złodziej, który do domu dostał się ogrodowymi drzwiami, nie tylko zwrócił aparat fotograficzny i konsolę do gier, ale dołączył do oddanego łupu 50 dolarów. Wyjaśnił, że to na naprawę popsutych drzwi.

Skruszony przestępca tłumaczył, że przyczyną tego pierwszego i ostatniego w jego życiu występku była trudna sytuacja finansowa. Obiecał, że przepracuje społecznie 15 godzin, by przynajmniej częściowo zrównoważyć skutki swojego postępowania.

Nazwiska okradzionych nie podano, bo zaszokowani całą sprawą poprosili policję o nieujawnianie personaliów. Skruszonemu złodziejowi nadal może grozić aresztowanie, gdyby został złapany - dodała relacjonująca całą sprawę agencja Canadian Press.

Nie jest to pierwszy taki przypadek odnotowany przez policję w Guelph. W sierpniu ubiegłego roku policjanci znaleźli torbę, do której przeprosiny od _ dwóch głupich dzieciaków _ włożono razem z przedmiotami pochodzącymi z włamań do samochodów oraz listą adresów, gdzie przestępstwa miały miejsce.

Kilka dni temu kanadyjski urząd statystyczny Statistics Canada podał, że przestępczość w tym kraju w 2011 r. była na najniższym poziomie od 1972 r. Guelph, miasto skruszonych złodziei, a za nim Quebec i Toronto, to trzy najbezpieczniejsze miasta w całej Kanadzie.

Guelph, miasto uniwersyteckie liczące ponad 120 tys. mieszkańców, znajduje się w południowo-zachodnim Ontario, ok. 100 km na zachód od Toronto. Było to też pierwsze miasto w Kanadzie, w którym policja rozpoczęła patrole na motocyklu.

Czytaj więcej w Money.pl
Chciał okraść dom, ale utknął w kominie Policja podała, że amator cudzego mienia po oględzinach przez lekarza zostanie aresztowany za usiłowanie rabunku.
Wysadzali bankomaty. Są zatrzymania Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali już trzech mężczyzn, którzy są o to podejrzani - poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Przemysław Kimon.
Zdradziło ich kumkanie. Złapał czujny myśliwy Głośne kumkanie zdradziło Włocha, który ukradł w Austrii 60 żab.
Tagi: złodziej, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz