Notowania

prawo na lewo
21.08.2011 07:15

Hakerzy "uśmiercili" premiera prowincji Quebec

Hakerzy zamieścili na stronie popularnego dziennika fałszywą informację o śmierci premiera Quebecu, Jeana Charesta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

Hakerzy zaatakowali stronę internetową montrealskiego dziennika _ Le Devoir _ i zamieścili na niej fałszywą informację o śmierci premiera Quebecu, Jeana Charesta.

Jak podały kanadyjskie media, Charest spotkał się z dziennikarzami około 12 godzin po swojej internetowej _ śmierci _ i proszony o komentarz, powiedział, że gdy mu przekazano informację _ podbiegł do lustra, by zobaczyć, czy ciągle tu jest _.

Ponieważ hakerzy zaatakowali stronę _ Le Devoir _ w nocy z poniedziałku na wtorek, początkowo wieść o rzekomym ataku serca premiera Quebecu krążyła w internecie. Dodatkowy problem polegał na tym, że hakerzy zablokowali informatykom dziennika dostęp do zarządzania stroną internetową i w końcu gazeta zdecydowała się zablokować dostęp do strony w ogóle, do czasu odzyskania nad nią kontroli.

Informację o śmierci Charesta hakerzy wpisali też - na krótko - na dotyczącą go stronę w Wikipedii.

Na razie nikt się nie przyznał do ataku na stronę _ Le Devoir _, zaś informatycy gazety oraz policja tropią winowajców. Jak przypomniała agencja Canadian Press, wykrycie winnych jest kwestią prestiżu i wiarygodności liczącej sobie ponad 100 lat montrealskiej gazety.

Canadian Press, powołując się na słynnego byłego hakera z Montrealu Michaela Calce (_ MafiaBoy _znanego m.in. z ataków na strony Yahoo!) podał, że w przypadku _ Le Devoir _ mogło raczej chodzić o hakerskie psoty, a nie o zaszkodzenie systemowi komputerowemu. Calce uważa, że strony gazet stają się interesującym celem dla informatycznych włamywaczy ze względu na to, że są licznie odwiedzane przez internautów.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy hakerzy podają fałszywe informacje o kanadyjskich politykach. W czerwcu na stronie rządzącej partii konserwatywnej znalazła się wiadomość, że premier Stephen Harper miał jakoby trafić do szpitala po tym, gdy zakrztusił się podczas śniadania.

O innych atakach hakerów czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t152795.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/hakerzy;zaatakowali;portale;gazet;murdocha,64,0,876608.html) Hakerzy sparaliżowali giganta. _ Jest martwy _ Internauci podający się za członków grupy Lulzsec zaatakowali i zablokowali wczoraj późnym wieczorem internetowy portal bulwarówki _ The Sun _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t47378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/hakerzy;wykradli;dane;bezcenne;dla;amerykanskiej;armii,179,0,873395.html) Największy atak na Pentagon w jego historii Obce specsłużby wykradły dane z firmy, zaopatrującej amerykańską armię. Pentagon twierdzi, że ma już na nich sposób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t93835.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/hakerzy;chca;ukarac;malezje;za;wikileaks,161,0,851105.html) Hakerzy chcą ukarać Malezję, za WikiLeaks Grupa Anonymus zamierza włamać się na strony rządu.
Tagi: prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz