Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziesięć godzin liczyli 53 miliony euro

0
Podziel się:

W jednej z piwnic budynku pod Neapolem karabinierzy znaleźli górę pieniędzy.

Dziesięć godzin liczyli 53 miliony euro
(Marlee90/iStockphoto)
bECGyAyd

Dziesięć godzin zajęło włoskim karabinierom liczenie 53 milionów euro. Ponieważ pieniądze były fałszywe, nie mogła im w tym pomóc maszyna.

Karabinierzy przeprowadzali rutynowe rewizje w mieszkaniach osób podejrzanych o działalność przestępczą w szeregach mafii. Opowiadali potem, że kiedy weszli do jednej z piwnic, ich oczom ukazała się _ góra pieniędzy. _

Na początku do przeliczenia banknotów spróbowano skorzystać ze specjalnej maszyny. Szybko jednak odmówiła ona posłuszeństwa. Przyczyną był najprawdopodobniej fakt, że wszystkie banknoty były fałszywe. Musiano więc liczyć ręcznie.

bECGyAyf

Do zdarzenia doszło w miasteczku Villaricca pod Neapolem. W ostatnich miesiącach wykryto w tamtych stronach kilka drukarni, zajmujących się fałszowaniem euro, nigdy jednak w tak wielkiej ilości.

Czytaj więcej w Money.pl
Mafijne przekręty w włoskiej marynarce Skarb państwa wydał siedem milionów euro, za które marynarka wojenna miała kupić paliwo, a które nigdy nie zostało dostarczone.
Sukces w walce z fałszerzami pieniędzy 20 milionów euro w fałszywych banknotach znaleźli karabinierzy niedaleko Neapolu.
Fałszywe euro bite w Chinach. To rekord! Podczas rewizji na południu Włoch znaleziono 306 tysięcy fałszywych monet o nominale 1 i 2 euro. Do Italii dotarły w kontenerze statku, który przypłynął do portu w Neapolu.
bECGyAyG
euro
prawo na lewo
KOMENTARZE
(0)