Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Za ośmioraczki mogą zapłacić 1,5 mln dolarów grzywny

0
Podziel się:

Dzieci urodziły się w 2010 roku w Kantonie w wyniku zapłodnienia in vitro, za które ich rodzice zapłacili w Hongkongu 160 tys. dolarów.

Chiny: Za ośmioraczki mogą zapłacić 1,5 mln dolarów grzywny
(Zhang chunlei - Imaginechina/FOTOLINK/AP/East News)
bECgLnGZ

Parze rodziców w prowincji Guangdong na południu Chin grozi grzywna w wysokości do 1,6 mln dolarów, ponieważ po zapłodnieniu in vitro urodziło im się ośmioro dzieci - podały dziś chińskie media.

Dzieci urodziły się w 2010 roku w Kantonie w wyniku zapłodnienia in vitro, za które ich rodzice zapłacili w Hongkongu 160 tys. dolarów. Zapłodnione jajeczka wszczepiono kobiecie i dwóm matkom zastępczym. Wszystkie się przyjęły i w rezultacie matka urodziła trojaczki, a piątkę dzieci matki zastępcze (surogatki). Korzystanie w Chinach z surogatek jest zabronione.

Zdjęcia dzieci, umieszczone na blogu, rok temu obiegły internet i wywołały debatę na temat obowiązującej w Chinach polityki jednego dziecka oraz bogatych ludzi, którzy ją obchodzą.

bECgLnHb

Sprawę badają władze w Zhaoqing, gdzie mieszkali rodzice ośmiorga dzieci i gdzie nadal są zameldowani zgodnie z restrykcyjnym systemem rejestracji gospodarstw domowych - hukou.

Według przepisów obowiązujących w Zhaoqing para, która ma więcej niż jedno dziecko, musi zapłacić za kolejne od trzech do sześciu razy więcej, niż wynosił jej dochód z poprzedniego roku. W tym przypadku wyliczono, że bogaci rodzice muszą zapłacić równowartość ok. 1,6 mln dolarów.

Politykę jednego dziecka wprowadzono pod koniec lat 70., aby opanować przyrost demograficzny. Według rządowych statystyk dzięki niej udało się zmniejszyć roczny przyrost ludności z 1,35 mln w roku 1980 do 630 tys. w roku obecnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważny wyrok w sprawie śmierci dziecka Rodzice dziecka, które na skutek wypadku przyszło na świat martwe, mogą żądać od sprawcy wypadku zadośćuczynienia za krzywdę.
Rakotwórcza trucizna w mleku dla niemowląt Trujące substancje znaleziono w wyniku rutynowej kontroli produktów dla dzieci dostarczonych na rynek w drugim kwartale roku.
Psy zagryzły dziecko, jest wyrok Do tragedii doszło w ubiegłym roku we wsi Katlewo (Warmińsko-Mazurskie).
bECgLnHC
prawo na lewo
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)