Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Burmistrz w Toskanii złożyła przysięgę na tablet. Skandal?

0
Podziel się:

Zdaniem grupy lokalnych polityków z Toskanii uroczysty akt złożenia przysięgi na wierność konstytucji zamienił się w nic niewartą formalność.

Burmistrz w Toskanii złożyła przysięgę na tablet. Skandal?
(TommL/iStockphoto)

Burmistrz miasta Sesto Fiorentino w Toskanii, obejmując urząd po wyborach, złożyła przysięgę na tablet zapewniając, że jest w nim konstytucja. Pierwszy taki przypadek we Włoszech wywołał dyskusję, a burmistrz z centrolewicy spotkała się z krytyką.

Media zarejestrowały moment, gdy w trakcie zaprzysiężenia na uroczystym posiedzeniu rady miejskiej nowa burmistrz Sara Biagiotti z rządzącej Włochami Partii Demokratycznej ku zdumieniu kilkuset obecnych osób położyła prawą rękę nie na egzemplarzu konstytucji, ale na tablecie. - _ Konstytucja tam na pewno jest _ - dodała i następnie wygłosiła słowa przysięgi.

- _ Ta scena wywołała ogromny ambaras _ - przyznała grupa radnych, protestując w wydanej nocie przeciwko gestowi Biagiotti. Pani burmistrz do niedawna była w zarządzie miasta pobliskiej Florencji, kiedy z kolei jej burmistrzem był obecny premier Matteo Renzi, również znany z niekonwencjonalnych zachowań.

Zdaniem grupy lokalnych polityków z Toskanii uroczysty akt złożenia przysięgi na wierność konstytucji zamienił się w _ nic niewartą formalność _. Jak napisali w oświadczeniu, takie zachowanie było _ zniewagą dla obywateli i instytucji _.

W dyskusji, jaka wybuchła wokół zachowania pani burmistrz, nie brak także żartobliwych i przychylnych komentarzy. Chociaż pojawiają się głosy, że był to zupełnie niepotrzebny przejaw nowoczesności, nie kwestionuje się ważności tej przysięgi.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny stan szkół we Włoszech. Raport W 2 tysiącach placówek 300 tysięcy uczniów narażonych jest na kontakt z groźnym azbestem.
Włoscy eurosceptycy nie chcą być z Faragem Eurodeputowani Ruchu Pięciu Gwiazd opowiadają się za tym, by wejść do frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim.
Rekordowa liczba plaż z najwyższymi notami 269 plaż we Włoszech, głównie nadmorskich, ale i nad jeziorami, otrzymało w tym roku najwyższe wyróżnienie - Niebieską Flagę, gwarantującą krystalicznie czystą wodę i otoczenie oraz doskonałe warunki.
prawo na lewo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)