Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biurokratyczne absurdy we Włoszech. Weterynarz pracuje przez 1 minutę

0
Podziel się:

Opisany przez media paradoks to rezultat polityki władz regionu Sycylia, które od lat krytykowane są za podejmowanie absurdalnych decyzji i przerost biurokracji.

Biurokratyczne absurdy we Włoszech. Weterynarz pracuje przez 1 minutę
(Daveness_98/CC/Flickr)
bELamaRN

_ Planetarny rekord delirium biurokracji _ - tak włoskie media nazwały przypadek z Sycylii, gdzie weterynarz podpisał kontrakt z publiczną placówką służby zdrowia przewidujący, że będzie pracował minutę na tydzień. Jego pensja to 1 euro i 80 centów miesięcznie.

Od roku w każdy piątek o godzinie 9 rano lekarz weterynarii Manuel Bongiorno wchodzi do placówki medycznej w miejscowości Castelvetrano koło Trapani, w której jest zatrudniony. Podpisuje listę pracowników i wychodzi; wszystko zgodnie z kontraktem dotyczącym wymiaru świadczonych przez niego usług.

Opisany przez media paradoks to rezultat polityki władz regionu Sycylia, które od lat krytykowane są za podejmowanie absurdalnych decyzji i przerost biurokracji. W tym przypadku to wynik zastosowania systemu, według którego podpisano kontrakty z weterynarzami, w pierwszej kolejności świadczącymi usługi w pełnym wymiarze godzin i otrzymującymi wielotysięczne wynagrodzenie.

bELamaRP

Ale podpisania podobnych stałych umów z publicznymi placówkami zażądali także i ci weterynarze, którzy wykonują sporadyczne usługi wzywani do gospodarstw rolnych, czy do zadań specjalnych w ramach walki z chorobami bydła na Sycylii. Także w tym przypadku władze regionalne postanowiły zastosować identyczny system naliczenia ich pensji i wymiaru pracy: wysokość ich wynagrodzenia za te usługi podzielono przez przysługującą lekarzom tej specjalności stawkę.

Niektórzy przymknęli oko na bezsens tej metody w ich sytuacji i uznali, że warto podpisać nawet najbardziej symboliczny kontrakt z publiczną służbą zdrowia po to, by wejść do jej systemu w nadziei na poprawę warunków umowy w przyszłości. Są więc weterynarze zobligowani do pracy przez 45 minut lub nawet 4 minuty w tygodniu. Rekordzistą jest właśnie doktor Manuel Bongiorno.

Media opublikowały kopię jego kontraktu, w którym napisano, że zobowiązany jest do świadczenia pracy przez minutę raz na tydzień.

_ Jaką przyszłość ma nasz kraj, jeśli władze regionu wyznaczają tak bezsensowne reguły? _- zapytał publicysta dziennika _ Corriere della Sera _ Gian Antonio Stella.

bELamaRV

Przypomina się, że w swym expose w parlamencie nowy premier Włoch Matteo Renzi zapowiedział walkę z absurdami włoskiej biurokracji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/m298719.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowy;premier;wloch;buntuje;sie;przeciwko;ue,121,0,1484153.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Premier Włoch odcina się od UE. Zaskakuje Z pierwszą zagraniczną podróżą nie pojedzie do Brukseli, ale do Tunisu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/m267641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/karnawal;we;wloszech;skonfiskowano;2;mln;toksycznych;masek,16,0,1483536.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Skonfiskowano 2 miliony toksycznych masek Maski dla dzieci i dorosłych, a także stroje miały sfałszowane unijne certyfikaty bezpieczeństwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m115406.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;parlament;moze;byc;tanszy,189,0,1479613.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Włochy: parlament może być tańszy Nawet o miliard euro można obniżyć koszty utrzymania włoskiej Izby Deputowanych.
bELamaSq
prawo na lewo
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)