Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Belgowie donoszą na swoich sąsiadów

0
Podziel się:

W ubiegłym roku fiskus otrzymał ponad 1200 zgłoszeń. To o prawie 70 procent więcej donosów niż w 2011 roku.

Belgowie donoszą na swoich sąsiadów
(Simon Aughton/CC/Flickr)
bFfBROdN

Coraz więcej Belgów donosi na swoich znajomych, czy sąsiadów do urzędu skarbowego. W ubiegłym roku fiskus otrzymał ponad 1200 zgłoszeń. To o prawie 70 procent więcej donosów niż w 2011 roku.

Sąsiedzi, nawet partnerzy po rozstaniu, czy małżonkowie po rozwodach nie mają żadnych skrupułów, by donosić o pracy na czarno, albo o zgromadzonym szybko majątku, który wzbudził ich podejrzenia.

Belgijskie media, wśród przyczyn takiego zachowania, wskazują na kryzys. Wielu osobom wydaje się, że w trudnych czasach są jedynymi uczciwie zarabiającymi i rozliczającymi się ze swoich dochodów.

bFfBROdP

Belgijskie ministerstwo finansów poinformowało, że jeden donos na trzy jest anonimowy. Wszystkie zgłoszenia są sprawdzane, ale nie zawsze okazuje się, że doszło do oszustwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister miał tajne konto. Tak unikał podatków Były francuski minister ds. budżetu Jerome Cahuzac, oskarżony o dokonywanie oszustw podatkowych, przyznał się przed sądem, że miał tajne konto za granicą.
Będzie łatwiej skontrolować podatników Ministerstwo Finansów przygotowało projekt kolejnych zmian, które mają ułatwić wymianę informacji z władzami podatkowymi innych państw unijnych oraz przeprowadzanie jednoczesnych kontroli w Polsce i za granicą.
Oto raj podatkowy bogatych Francuzów Nechin to niewielka belgijska wioska położona na granicy z Francją, w której mieszka nieco ponad dwa tysiące osób.
bFfBROeq
KOMENTARZE
(0)