Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paweł graś
16.09.2012 16:27

Agent Tomek wykrył tajemniczą specsłużbę

Poseł PiS wysłał interpelację do premiera, w której pyta, jakim aktem została powołana nowa agencja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews)

*Agencja Bezpieczeństwa Publicznego - tak nazywa się służba specjalna, której istnienie odkrył były agent CBA, a obecnie poseł PiS Tomasz Kaczmarek. I choć sprawa wzięła się z przejęzyczenia, parlamentarzysta całkowicie poważnie pyta premiera, jakie kompetencje ma nowa służba i na podstawie jakiego aktu prawnego ją powołano - informuje portal tvp.info. *

O istnieniu nowej służby miał poinformować kilkorga posłów PiS rzecznik rządu Paweł Graś. W imieniu premiera Donalda Tuska odpowiedział na ich interpelację dotyczącą Amber Gold. _ Sprawa jest badana przez prokuraturę i Agencję Bezpieczeństwa Publicznego _ - napisał.

Odpowiedź zaintrygowała posła Tomasza Kaczmarka, który w przeszłości zasłynął jako agent Tomek. Bo choć Agencja Bezpieczeństwa Publicznego nazywa się niemal tak, jak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, różnica w nazwie jest znacząca.

Poseł PiS wysłał więc interpelację do premiera Donalda Tuska, w której zupełnie poważnie pyta, jakim aktem została powołana Agencja i jakie wykonuje zadania. W interpelacji podkreśla, że Paweł Graś to były pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa. Ta sugestia ma dać do rozumienia adresatowi interpelacji, że Graś powinien mieć rozeznanie w świecie specsłużb.

_ - Do tej pory nie zetknąłem się z taką instytucją. To naturalne, że chcę się dowiedzieć, czym się ona zajmuje i jakim aktem została powołana - _ powiedział portalowi tvp.info Tomasz Kaczmarek.

Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej stwierdził natomiast, że sprawy nie chce mu się nawet komentować. _ - To oczywiste, że doszło tu do przejęzyczenia. Nie ma co robić z tego afery - _ uciął.

Czytaj więcej w Money.pl
Takiego balu jeszcze nie było. Wydali miliony Kosztach balu dla pracowników służb specjalnych w stylu Jamesa Bonda - ze stołami do gry, galowym obiadem i orkiestrą wstrząsnął Szwecją.
Umorzyli skargę Sawickiej. Agent Tomek... Sąd oddalił wniosek obrońców, powołując się na zapis prawa, że mogą o to wystąpić tylko prokurator (który nadaje ten status) lub sam świadek.
Wzrośnie inwigilacja? PiS żąda wyjasnień PiS złożyło wniosek o zwołanie posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych ws. projektu systemu INDECT.
Tagi: paweł graś, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz