Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Rolnicy zablokują Warszawę. Tym razem wjadą ciągniki

Podziel się:

W środę 6 marca rolnicy wyjadą na ulice Warszawy. Zgodnie z zapowiedzią, będzie to strajk generalny, a do rolników dołączą myśliwi oraz leśnicy. Tym razem do stolicy wjadą ciągniki, w odróżnieniu od protestu z końca lutego.

Rolnicy zablokują Warszawę. Tym razem wjadą ciągniki
Polscy rolnicy po raz kolejny wyjdą na ulice Warszawy (GETTY, NurPhoto)

Ostatniego dnia lutego odbyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z przedstawicielami protestu rolników. Jak się jednak okazuje, przełomu podczas rozmów nie było, a to oznacza, że strajk generalny, zapowiedziany na 6 marca się odbędzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kowalski ostro o Kołodziejczaku. "Zdradził rolników"

Rolnicy chcą zablokować Warszawę

Zgodnie z zapowiedzią strajk generalny rozpocznie się pod Kancelarią Premiera o godzinie 11:00, a następnie przejdą pod Sejm na ul. Wiejskiej. Protest ma natomiast zakończyć się o 15:00 - podaje portal tygodnik-rolniczy.pl.

Organizatorzy wskazują, że obecnie trwają negocjacje z policją dotyczące liczby ciągników, które mają wjechać do Warszawy. Możliwy jest także wjazd traktorów do stolicy z każdej strony miasta, ale decyzje jeszcze nie zapadły - podaje portal.

Utrudnień można się natomiast spodziewać na obrzeżach Warszawy. W Markach 70 ciągników ma blokować skrzyżowanie dróg DW629 i S8, co utrudni dojazd do stolicy. Również koło Legionowa 70 traktorów zablokuje drogę krajową nr 61 - czytamy.

Rolnicy ponadto chcieli, aby 120 ciągników zablokowało na całą dobę ul. Trakt Brzeski, a kolejne 120 ul. Wał Miedzeszyński. Na to nie zgodził się jednak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który 1 marca wydał w tej sprawie zakaz.

Według organizatorów do Warszawy przyjedzie 150 tys. osób. Dla porównania, według organizatorów, w strajku pod koniec lutego wzięło udział 50 tys. osób.

Protesty rolników w Polsce

27 lutego w Warszawie odbył się ogólnopolski rolniczy protest określany jako "ostrzegawczy". Postulaty manifestujących to odstąpienie od przepisów Zielonego Ładu, uszczelnienie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE oraz obrona hodowli zwierzęcej w Polsce.

Kolejne spotkanie premiera z rolnikami ma odbyć się 5 lub 7 marca. Jak przekazał w poniedziałek szef rządu, Polska podejmie działania dotyczące rewizji ustaleń Zielonego Ładu.

Ja także będę występował w najbliższych dniach z konkretną inicjatywą dotyczącą rewizji niektórych zapisów Zielonego Ładu, rewizji, która będzie miała na celu ochronę polskiego i europejskiego rynku rolnego, procentów żywności - dodał premier Donald Tusk.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl