Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Przyjął łapówkę i został zatrzymany. Akcja CBA

121
Podziel się:

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku - po przyjęciu łapówki - pracownika bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń – dowiedziała się PAP. Na wniosek śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej sąd aresztował go na trzy miesiące.

Przyjął łapówkę i został zatrzymany. Akcja CBA
Funkcjonariusze CBA zatrzymali Dariusza K. na gorącym uczynku (CBA, CBA)

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali mężczyznę w Bytomiu - złapano go w czwartek po południu chwilę po tym, jak miał przyjąć 30 tys. zł gotówką - poinformował we wtorek PAP wydział komunikacji społecznej Biura.

To był początek przestępczej działalności

Dział prasowy Prokuratury Krajowej podał, że zatrzymany przez CBA, to inspektor nadzoru inwestorskiego w SRK SA - Kopalni Węgla Kamiennego "Centrum" Oddział w Bytomiu Dariusz K. Łapówkę miał przyjąć od przedstawiciela firmy wykonującej usługi dla SRK.

Zobacz także: Wiceprezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń zatrzymany przez CBA. Złapany na gorącym uczynku

Według śledczych łapówka miała być korupcyjnym wynagrodzeniem za udzielanie zleceń na rzecz wręczającego i za dokonywanie odbioru prac budowlanych - Dariusz K. miał nie składać do nich zastrzeżeń.

Z ustaleń CBA wynika, że był to dopiero początek planowanej dalszej przestępczej współpracy pracownika – zaznaczył w rozmowie z PAP wydział.

Usłyszał dwa zarzuty

Zatrzymanemu przez CBA mężczyźnie w śląskim wydziale zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postawiono zarzuty korupcyjne – przyjęcia łapówki w zamian za nadużycie udzielonych mu uprawnień inspektorskich i niedopełnienia ciążących na nim obowiązków, co mogło wyrządzić szkodę majątkową SRK. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące.

Za takie przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

CBA i prokuratura apelują, by wszystkie osoby, które wręczyły korzyść majątkową K. lub mogą być same uwikłane w korupcyjny proceder zgłosiły się do nich. Jeśli poinformują o korupcji, zanim śledczy się sami o niej dowiedzą, i ujawnią wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, skorzystają z tzw. klauzuli niekaralności za łapownictwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(121)
Pan Józek
2 lata temu
Jest takie przysłowie "Najciemniej pod latarnią". Czy ustalono już miejsce "pobytu" luksusowych mebli zakupionych z funduszu operacyjnego krakowskiej delegatury CBA?
reb
2 lata temu
Buahahahaha polaki to prostaki. Teraz jak słysze to jak chce dać łapówkę to daje ja na Zanzibarze na wczasach albo na konto ma Kajmanach.
Wielki Polak
2 lata temu
A po co im te hełmy? Coś im na łeb spadnie aresztując w biurze gościa. Pokaz braku profesjonalizmu. Sily mają być zgodnie z prawem proporcjonalne. Ale o czym mowa w Polsce praworządność?
wazny
2 lata temu
Nic mu nie zrobia jest z PISU!!!!
acdc
2 lata temu
Przez ostatnie 6 lat - taśmy kaczyńskiego, tasmy dworczyka, afera mejzy, afera szumowskich i spólka, afera sasina, afera kuchncińskiego, afera mejzy, afera..., afera ...i jeszcze żel i wazelina i NIC!!!!!!!!!!!
...
Następna strona