Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Niemieckiemu miastu brakuje mocy. Według ekspertów to dopiero początek problemów

73
Podziel się:

Przedsiębiorstwo komunalne Oranienburga, miasta na północ od Berlina, nie jest w stanie zapewnić nowych przyłączy dla kolejnych gospodarstw domowych oraz firm - donosi niemiecka telewizja publiczna ZDF.

Niemieckiemu miastu brakuje mocy. Według ekspertów to dopiero początek problemów
Oranienburg, prawie 50-tysięczne miasto w północnych Niemczech (Wikimedia Commons, avda)

Problemy Orineburga, prężnie rozwijającego się prawie 50-tysięcznego miasta na północ od Berlina, zelektryzowały cały kraj. Jak donosi telewizja ogólnokrajowa publiczna ZDFheute miasto nie jest w stanie zapewnić nowych przyłączeń dla gospodarstw domowych i firm. Sieć energetyczna nie daje rady.

Odpowiedzialne przedsiębiorstwa komunalne ogłosiły na swojej stronie internetowej, że "sieć wysokiego napięcia nie jest w stanie zapewnić wystarczającej mocy rozwijającemu się miastu Oranienburg".

Posypały się więc odmowy dla zwiększenia mocy w tym przyłączeń nowych instalacji nowych pomp ciepła czy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Po interwecji stacji ZDF, niemiecki operator sieci zapowiedział interwencję, bowiem miasto nie może odmówić przyłączeń.

"Operatorzy sieci muszą proaktywnie modernizować swoją sieć, aby zasadniczo zapobiec problemom związanym z brakiem przepustowości" – powiedziała stacji ZDF rzeczniczka Federalnej Agencji Sieci Marta Mituta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Od pomocnika hydraulika do kontraktu na najwyższy budynek w Europie - Marcin Ziopaja w Biznes Klasie

Problemów będzie więcej

Miasto poszukuje rozwiązania problemu. Jednak zdaniem ekspertów, takie przypadki będą zdarzać się coraz częściej. Ma to związek z rozwijającym się rynkiem energii odnawialnej i zieloną transformacją, która rozwija się szybciej, niż dostosowywane są sieci energetyczne.

Zdaniem cytowanego przez ZDF eksperta ds. energetyki Michaela Kruse, Oranienburg nie będzie odosobnionym przypadkiem. Ekspansja energii odnawialnych w Niemczech odbywała się dotychczas bez bezpośredniego podłączenia do urządzeń sieciowych. Jego zdaniem konieczny jest rozwój tzw. inteligentnych sieci energetycznych, ciągły monitoring i planowanie. W przeciwnym razie takie problemy będą pojawiać się coraz cześciej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(73)
Radca
2 tyg. temu
I oni chcą robić wszystko na prąd.. 🪬Z czego jak i czym?
mietek
2 tyg. temu
Właśnie wprowadzane przepisy wskazują, że już w 2025 roku sieć ładowarek na autostradachi i "S" będzie musiała zostać zlokalizowana co najmniej co 60 km. Kalkulacja dotyczy obu kierunków jazdy. Każda ze stacji ładowania będzie musiała posiadać ładowanie o mocy co najmniej 400 kW. Z kolei w 2027 roku moc ładowarek powinna wzrosnąć do 600 kW. To dla osobówek , dla ciężarówek docelowo ma byc 1200 kW. Kto ma dostarczać tę moc???? Trzeba przswietlić kandydatów do PE - kto jest przeciwny zielonemu ładowi - ma mój głos
Polak
2 tyg. temu
Skończył się tani gaz od Ruskich współdreczycieli to jest bieda a tak się chciało być Hegemonem Europy czekamy jeszcze na Holandię i nie możemy się doczekać
Xxxx
2 tyg. temu
Bruksela dąży do zaorania europy
były czł S 80
2 tyg. temu
Już nie szreder a makrela załatwi im takie nowe napięcie, że ich prąd PO razi!
...
Następna strona