Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak w kampanii stawia na innowacyjność

0
Podziel się:

Podkreśla też, że będzie potrafił odnaleźć wspólny język z wszystkimi politykami.

Pawlak w kampanii stawia na innowacyjność
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dialog i porozumienie, wspólnota narodowa, innowacyjna gospodarka, ład społeczno-gospodarczy i dobre prawo oraz mocna pozycja Polski w Europie i na świecie - to główne punkty programu wyborczego kandydata PSL na prezydenta Waldemara Pawlaka.

Wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak powiedział, że głównym przesłaniem jego kampanii jest hasło _ Dialog i porozumienia _. _ Tak aby z dialogu uczynić sposób działania, a z porozumienia cel tego dialogu _ - tłumaczył.

Dodał, że przez dialog i porozumienie rozumie także utrzymanie klimatu wzajemnego szacunku i dbałość o otwartą komunikację we wszystkich sprawach.

_ - Prezydent musi być instytucją, która ma charakter wspólnotowy, jest organizatorem dialogu niezależnie od tego jakie są poglądy i uwarunkowania ludzi, organizacji oraz środowisk gospodarczych i społecznych _ - podkreślił.

Prezes ludowców powiedział też, że kluczem do gospodarki jest jej innowacyjność. Ocenił, że _ Polska może być Kalifornią Europy _. _ Polska dla Europy, może być tak jak Kalifornia dla Stanów Zjednoczonych, miejscem, gdzie koncentrują się przedsięwzięcia o najwyższym poziomie innowacji technicznych _ - podkreślił.

Dlatego, jak zaznaczył, chce wspierać wprowadzanie nowoczesnych technologii oraz powszechnego i bezpłatnego dostępu do internetu. Jego priorytetem jest także pomoc środowiskom wiejskim i rolnikom produkujących m.in. zdrową żywność.

Pawlak mówił też jak istotny dla państwa jest ład społeczno-gospodarczy i dobre prawo. _ _

_ - Jeżeli mamy złe prawo i próbuje się je rygorystycznie stosować, to mamy wówczas sytuację, gdy pojawia się cały szereg nieszczęść _ - ocenił.

Jego zdaniem gospodarka rynkowa powinna się opierać na konkurencji, pełnym zatrudnieniu, stabilności cen i upowszechnieniu własności. _ _

_ - W moim przekonaniu postawienie tylko na prywatyzację opartą o wielkie korporacje międzynarodowe, w sytuacji kryzysu nie sprawdziło się, bo każdy wyciąga tylko z tych inwestycji zewnętrznych do swoich macierzystych central(...) Ważne byśmy budowali silne firmy, których centrale i zarządzanie będzie u nas _ - powiedział.

Raport Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)